Sarajevo opet na pobjedničkom kolosijeku: Borac pao na zavejanom Koševu

U meču 17. kola Premijer lige BiH Sarajevo je na Koševu bilo bolje od Borca.

U pravom sniježnom ambijentu Bordo tim je trijumfirao protiv Banjalučana (3:0) i vratio se na pobjednički kolosijek nakon poraza u gradskom derbiju od Željezničara.

Pobjednik je riješen već u prvih pola sata. U 2. minuti Hebibović je iskoristio slabu reakciju odbrane Borca i savladao Trkulju za 1:0.

U 31. minuti Sarajevo je uvećalo prednost golom Adukora. Velkoski je izveo korner, Husejinović prebacio loptu na drugu stativu, a fudbaler iz Gane postigao prvjenac u dresu Sarajeva.

U nastavku je malo opao tempo što je zasluga očajnih uslova na Koševu: Snijeg je padao sve jače i ozbiljno ugrožavao regularnost utakmice.

I u takvim uslovima Sarajevo je stvorilo nekoliko dobrih šansi, pa je u sudijskom vremenu Hebibović sjajnim volej udarcem postigao svoj drugi gol za konačnih 3:0.