Ronaldo konačno pogodio, i to iz penala u 93. minuti: Postigao prvi gol za Al-Nassr

1

Cristiano Ronaldo neće po dobrom pamtiti svoje prve utakmice u Saudijskoj Arabiji. U prva dva nastupa za Al Nassr ostao je bez pogotka, a nije se proslavio ni prikazanom igrom.

Iako se mučio i danas, treća je za njega ipak bila sreća. Na gostovanju kod Al-Fateha Portugalac je promašio dvije dobre prilike, a jedan mu je gol poništen zbog off-sidea, te je već sve bilo spremno da ga se proglasi tragičarem.

U 35. minuti, pri rezultatu 1:0 za domaćina, Ronaldo je imao idealnu priliku, lopta se odbila i došla do Portugalca koji je na sedam metara bio potpuno sam, ali je poslao loptu iznad grede.

Za vikend se igra derbi sezone u Sarajevu: Poziv navijačima za spektakl i plasman u Premijer ligu

Pogledajte hit snimak šeika koji ludi zbog Ronalda: "Dao sam mu 200 miliona, a on samo govori..."

U 45. minuti je nakon kornera pogodio obruč, a njegovi suigrači u obje situacije nisu mogli vjerovati...

Ipak, na kraju je postao spasitelj, jer je u sudačkoj nadoknadi postigao pogodak iz kaznenog udarca kojim je njegova momčad izbjegla poraz. Igrala se treća minuta dodanog vremena kad je Ronaldo pogodio s bijele tačke za konačnih 2:2.

Ronaldo je snažno zatresao mrežu gola i tako postigao svoj prvi pogodak za Al Nassr, u kojem će za dvije i pol godine ugovora zaraditi 500 miliona eura.

Cristiano Ronaldo oduzeo svu pažnju na Georgininom rođendanu

U petoj minuti nadoknade izravni crveni karton dobio je Ronaldov saigrač Talisca, strijelac prvog pogotka za Al Nassr. Momčad Rudija Garcije do kraja je izdržala s desetoricom i upisala bod kojim se na vrhu ljestvice izjednačila s Al Shababom koji ima utakmicu više.