Višća strijelac za Basaksehir, Cimirot zapažen u pobjedi Standarda

Twitter / Ekipa Basaksehira uoči utakmice protiv Wolfsbergera

U četvrtak navečer odigrane su utakmice 4. kola Europa u kojima su nastupili brojni bh. fudbaleri.

Tako je Qarabag Asmira Begovića poražen na gostovanju kod kiparskog Apoela 1:2. Istim rezultatom poražen je i Lazio od Celtica, a bivši bh. reprezentativac Senad Lulić igrao je od 58. minuta za "nebesko plave".

Zapažen nastup imao je Gojko Cimirot koji je odigrao svih 90 minuta u velikoj pobjedi Standarda protiv favoriziranog Eintrachta iz Frankfurta (2:1).

Edin Višća je s bijele tačke postigao vodeći gol za pobjedu Basaksehira (3:0) na gostovanju kod Wolfsbergera. Turski klub je ima dobre šanse za plasman u narednu rundu iako mu nije odgovarao rezultat iz Monchengaldbacha, gdje je Borussia golom u sudijskom vremenu pobijedila 2:1 Romu Edina Džeke.

Amar Ćatić, mladi bh. reprezentativac, za nepunih pola sata koliko je proveo na terenu, nije mogao spriječiti debakl PSV-a na gostovanju kod austrijskog LASK-a.

Eldar Čivić je dao doprinosa još jednom dobrom rezultatu Ferencvaroša: Mađarski klub je remijem na svom terenu (0:0) osvojio i četvrti bod u dvomeču sa moskovskim CSKA.