U Moskvi pao CSKA: Džeko i Roma marširaju ka osmini finala

U utakmici 4. kola grupe G Lige prvaka fudbaleri Rome savladali su u Moskvi CSKA 2:1.

Italijanska ekipa, za koju je svih 90 minuta odigrao kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko, povela je u 4. minuti golom Manolasa nakon greške golmana Akinfejeva.

Ruski vicešampion izjednačio je u 51. minuti preko Sigurdssona, da bi se pet minuta kasnije desio ključni trenutak: Igrač domaćih Magnusson dobio je drugi žuti karton.

Brojčanu prednost Roma je iskoristila u 59. minuti kada je Pellegrini postigao gol odluke mada je utisak kako se nalazio u ofsajdu u trenutku kada mu je Džeko proslijedio loptu.

Iako Edin Džeko nije nastavio golgeterski niz u Ligi prvaka (10 golova u prethodnih 8 utakmica), "dijamant" može biti zadovoljan važnom pobjedom koja Romi otvara vrata osmine fiunala Lige prvaka.

Rimljani su sada lider grupe s 9 bodova ispred Reala koji ima tri boda manje i utakmicu manje.