Roma razbila Udinese, Džeko pogodio na otvaranju sezone

Nova sezona talijanske Serije A počela je danas utakmicom između Rome i Udinesea na Olimpicu. Roma je sezonu otvorila pobjedom (4:0), a kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko postigao je treći pogodak.

U 15. minuti susreta Džeko se našao u sjajnoj prilici, ali je ispred njega opasnost otklonio defanzivac Udinesea. Nakon prvih 45 minuta susreta nije bilo golova.

U nastavku susreta Roma je pregazila Zebre. Prvi pogodak postigao je Perotti s bijele tačke, a isti igrač je precizan i deset minuta kasnije.

Treći pogodak na susretu postigao je Edin Džeko u 82. minuti susreta, a konačnih 4:0 postavio je Salah dvije minute kasnije. Rezultat se nije mijenjao do kraja susreta.