Roma u krizi: Zbogom tituli, Napoli i Martens utišali Olimpico

/ Twitter
U najgorem mogućem trenutku fudbaleri Rome upali su u krizu. Samo tri dana nakon ubjedljivog poraza u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije od Lazija, "vučica" je još jednom poklekla na Olimpicu.

Ovaj put je Roma poražena u derbiju 27. kola serije A od Napolija 1:2. Gosti iz Napulja dominirali su tokom većeg dijela utakmice, mogli su čak i ubjedljivije voditi.

Strijelac oba pogotaka za Napolitance bio je Belgijanac Dries Mertens u 26. i 50. minuti.

Tek u 89. minutu Rimljani su ublažili poraz golom Kevina Strootmana. U sudijskom vremenu dešavala se prava drama pred golom gostiju, ali su golman Reina i prečka spasavali trijumf Napolija.

Bh. reprezentativac Edin Džeko uklopio se u sivilo svoje ekipe. Nakon ove utakmice Roma se praktično oprostila od snova o tituli jer je zaostatak za vodećim Juvetusom ostao sedam bodova uz jednu utakmicu više od "stare dame".