Real Madrid se prošetao kroz Cadiz i preuzeo čelo španske La Lige

0

Fudbaleri madridskog izbili su na čeko španske La Lige, nakon što su večeras u susretu 14. kola slavili u gostima kod Cadiza s ubjedljivih 0:3.

Prvo ime susreta bio je Rodrygo, koji je postigao dva gola i upisao asistenciju.

Brazilac je već u 14. minuti pogodio za vodstvo Madriđana poslije sjajne solo akcije.

Hapšenje na više lokacija u Srbiji: Više osoba privedeno zbog prevara

U 64. minuti Rodrygo je udvostručio prednost gostiju, ovaj put nakon asistencije Luke Modrića.

Konačan rezultat postavio je Jude Bellingham golom u 74. minuti, a Rodrygo se upisao u asistente.

Real Madrid trenutno je vodeći s 35 bodova, jednim više od drugoplasirane Girone, koja ima utakmicu manje.

Treći je Atletico Madrid (31 bod), također s utakmicom manje, a četvrta Barcelona (31 bod).

Što se Cadiza tiče, on je na 16. mjestu s 10 bodova.