Veliki preokret Real Madrida u El Clasicu: Bellingham s dva gola šokirao Barcelonu

0

U najvećem španskom derbiju, popularnom El Clasicu, Real Madrid je kao gost nakon preokreta slavio protiv Barcelone s 1:2.

Gosti su šokirani već u 6. minuti. Katastrofalnu grešku njihove odbrane iskoristio je Ilkay Gundogan, koji je pogodio za 1:0 i erupciju oduševljena kod domaćih navijača.

Mogla je Barca u 16. minuti i do drugog gola, ali je Fermin Lopez zatresao okvir gola.

Protesti u Australiji zbog nasilja nad ženama: Traži se proglašenje nacionalne vanredne situacije

Katalonci su na poluvrijeme otišli s prednošću od 1:0, a u 51. minuti su je mogli povisiti da pokušaj Iniga Martineza glavom nije završio na stativi.

Minut kasnije Kepa Arrizabalaga je spriječio novi gol u mreži Reala, sjajno odbranivši pokušaj Ronalda Arauja.

Velika prilika za Real u 67. minuti, kada je Marc Andre Ter Stegen vrhunskom odbranom blokirao udarac Aureliena Tchouamenija.

Ipak, minut kasnije gosti iz Madrida su poravnali i to spektakularnim golom Judea Bellinghama.

Real je u 79. minuti tražio penal nakon što je u šesnaestercu domaćina oboren Eduardo Camavinga. Međutim, nije ga dobio.

U istoj minuti Barca je zaprijetila preko Raphine, a lopta je na sreću Kepe završila pored gola.

Svi su očekivali podjelu bodova, a onda je u drugom minutu sudijske nadoknade Bellingham novim sjajnim golom zabio za 1:2 i pobjedu gostiju.

Real se ovom pobjedom probio na prvo mjesto i bodovno se izjednačio s Gironom, dok je Barcelona treća s četiri boda manje.