Kraljevi teško do trijumfa protiv Malage, Ronaldo konačno pogodio

Real Madrid je večeras na svom Santiago Bernabeu stadionu u 13. kolu španske Primere dočekao Malagu. Slavio je domaćin rezultatom 3:2.

Real je do vodstva došao već u devetoj minuti susreta. Pogodak za ekipu Zinedinea Zidane postigao je Karim Benzema.

Samo devet minuta kasnije Malaga je izjednačila. Nakon asistencije Keka mrežu Casille zatresao je Rolan. Radost gostiju trajala je svega tri minute.

Konačnih 2:1 u prvom poluvremenu postavio je Casemiro nakon asistencije Kroosa u 21. minuti susreta.

Nakon 13 minuta igre u drugom poluvremenu Malaga je došla do izjednačenja. Keko je opet asistent, a mrežu Kraljeva trese Castro.

Pobjedu Realu donio je Ronaldo u 75. minuti utakmice. Modrić je izborio jedanaesterac, pokušaj Ronalda odbranio je Jimenez, ali je Portugalac odbijenu loptu poslao u mrežu gostujuće ekipe.

To je tek drugi pogodak Portugalca u Primeri ove sezone, a prvi nakon duela s Getafeom koji je odigran 14. oktobra 2017. godine.