Premijer Liga BiH: Sloboda bolja od Leotara, Zrinjski razbio Igman

0

Mostarski Zrinjski i tuzlanska Sloboda ostvarili su pobjede u susretima 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je slavio s uvjerljivih 3:0 protiv Igmana na gostovanju u Konjicu, dok je Sloboda na domaćem terenu pobijedila Leotar s 2:1.

Zrinjski je pokazao dominantnu igru od početka utakmice protiv Igmana. Plemići su prijetili preko Ivančića i Bilbije u prvih 25 minuta utakmice, a do prvog pogotka došli su u 26. minuti. Fudbaler Igmana Mirko Oremuš je poslao loptu u vlastitu mrežu.

Maestralni Džanan Musa vodio Real Madrid do prve pobjede u play-offu

Zrinjski je nastavio kontrolirati igru i stvarati šanse, a Bilbija je u 73. minuti povećao prednost na asistenciju Silvia Ilinkovića. Konačni rezultat postavio je rezervist Tomislav Kiš u 84. minuti.

Na obnovljenom travnjaku stadiona Tušanj, Sloboda je protiv Leotara povela već u 6. minuti nakon što je Stojan Vranješ bio siguran iz penala. U drugom poluvremenu Sloboda je nastavila pritiskati i povećala prednost u 54. minuti golom istog igrača.

U 85. minuti utakmice Miloš Aćimović je uspio smanjiti zaostatak za Leotar, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

Premijer liga BiH: Danas na rasporedu tri utakmice, Sloboda traži bodove spasa, lider u Konjicu

Sloboda je zasluženo slavila pobjedu i trenutno dijeli osmo mjesto s istim brojem bodova koliko imaju i Sloga i Leotar. Zrinjski je na prvom mjestu tabele sa 15 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Široki Brijeg.