Premijer liga BiH: Rezultat utakmice Borac-Zrinjski najviše obradovao navijače Sarajeva

1
R. R.

Nogometaši Borca i Zrinjskog odigrali su veliki derbi 11. kola u Banjoj Luci bez pogodaka (0:0).

Početak susreta nije ponudio mnogo dešavanja na terenu sve do 14. minute kada je Ćužeov šut odbranio golman Borca nakon čega je lopta pogodila stativu.

Borac je odmah nakon toga odgovorio. Herrera je uputio sjajan udarac, ali stativa je bila saveznik Mostaraca.

Lidija Bradara: Zadovoljna žena znači i zadovoljno društvo

Jurilj je u 18. minuti šutirao glavom, ali je Marić sjajno intervenisao.

Nakon šansi na obje strane igra se smirila. Zrinjski je na samom kraju poluvremena vršio blagi pritisak, ali promjene rezultata nije bilo.

Bivši igrač FK Sarajevo: 'Gigović se pozdravlja sa upravom Borca. Igrače Sarajeva istjerali...'

Na odmor se otišlo bez golova (0:0).

Drugo poluvrijeme donijelo je užarenu atmosferu, ali ne i veliki broj prilika. Nešto opasniju šansu imao je Ćuže koji na sedam metara šalje loptu iznad gola.

Herrera je ponovo okušao šut iz slobodnjaka, ali njegov udarac brani fenomenalni Marić.

Nakon toga nije se mnogo dešavalo u nastavku meča. Bilo je nekoliko poluprilika, ali kao da su obje ekipe bile zadovoljne bodom.

Susret je završen bez golova (0:0).