Konferencijska liga: HŠK Zrinjski pokleknuo u sudijskoj nadoknadi protiv Aston Ville

2

U meču drugog kola Konferencijske lige predstavnik Bosne i Hercegovine HŠK Zrinjski je izgubio na gostovanju kod Aston Ville, a rezultat je glasio 1:0.

Iako su u utakmicu ušli kao veliki autsajderi, Mostarci su odlično odlijevali napadima nadmoćne Aston Ville, sve do samog kraja susreta i sudijske nadoknade.

Prvu šansu na susretu, ujedno i najbolju za predstavnika iz naše zemlje, imao je Nemanja Bilbija. On je u 15. minuti izašao jedan na jedan s golmanom Aston Ville Emilianom Martinezom, ali je argentinski čuvar mreže uspio da odbrani njegov pokušaj.

Navijači Zrinjskog objavili snimak ukradenih transparenata grupe Red Army: "Pozdrav moleri"

Uslijedili su valovi napada britanske ekipe, ali je Zrinjski odolijevao.

Drugo poluvrijeme je, kako se činilo, počelo loše za Mostarce. U 53. minuti sudija Urs Schnyder pokazuje na bijelu tačku nakon igranja rukom Jakovljevića. Ipak, intervenisao je VAR, te je švicarski arbitar promijenio odluku.

Susret Zrinjskog i Aston Ville

Nažalost, nisu izdržali do kraja. U 95. minuti je golom McGinna Aston Villa stigla do pobjede nad ekipom iz Mostara.

Sada slijede dva meča protiv Legije iz Varšave, koja je izgubila na gostovanju AZ Alkmaaru u Nizozemskoj (1:0). Naredni susret u Konferencijskoj ligi predstavnik Bosne i Hercegovine igra 26. oktobra u Mostaru.