Premijer liga: FK Borac deklasirao GOŠK u gostima i učvrstio se na vrhu tabele

1
R. R.

Nogometaši Borca u Gabeli savladali su ekipu GOŠK-a (3:0) u susretu 10. kola premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nogometaši banjalučkog tima u prvom dijelu susretu postigli su dva brza pogotka u 12. i 20. minuti.

Strijelci za Borac bili su Grahovac i Jurilj koji su doveli ekipu u sjajnu poziciju već na početku susreta.

Benjamina Karić: 'Grad Sarajevo predstavljam na Evropskom samitu gradonačelnika u Parizu'

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 2:0.

Lukić je riješio pitanje pobjednika u 52. minuti te je Borac već upisao nova tri boda.

/ Anketa

Sarajevo i Željo igraju najveći bh. derbi - ko će pobijediti?
Rezultati

GOŠK je igrao ofanzivan nogomet te je imao šest udaraca u okvir gola, ali Hercegovačka ekipa je bila neprecizna.

Uprkos većem posjedu tokom utakmice GOŠK nije uspio doći do pogotka te je tako poražen na domaćem terenu sa 3:0.

Ovo je ekipi Borca bila osma uzasopna pobjeda u Premijer ligi BiH.