Premijer liga BiH: HŠK Zrinjski ne odustaje od titule, FK Borac 'pao' u Banjoj Luci

0

U duelu 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sastali su se FK Borac i HŠK Zrinjski, a meč odigran na stadionu u Banjoj Luci pripao je gostima iz Mostara, rezultatom 1:2.

Iako je riječ o prve dvije ekipe na tabeli, dominacija Banjalučana sugerisala je da će oni biti veliki favoriti, a smatralo se da bi i pobjedom mogli suštinski otkloniti sve sumnje o tome ko će osvojiti titulu u Bosni i Hercegovini ove sezone.

Ipak, HŠK Zrinjski se nije predao, te su došli do ogromne pobjede na najtežem gostovanju u Premijer ligi BiH.

Nesreća u Sarajevu: Na ovoj dionici stvorene velike gužve

Strijelci za Mostarce bili su Tarik Ramić (38. minuta) i Tomislav Kiš (50. minuta). Počasni pogodak za Borac je postigao Maks Ćelić u 92. minutu.

Ovom pobjedom, Zrinjski je sada na devet poena zaostatka od vodećeg Borca. Utrka do titule još nije toliko neizvjesna, ali je definitivno 'živa'.