Premijer liga BiH: FK Sarajevo deklasiralo FK Tuzla City, dominirao Hamza Čataković

0

U okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine danas, 29. marta na Tušnju su se sastali Tuzla City i FK Sarajevo, a pobjedu je odnio Bordo tim rezultatom 5:1.

Posebno je dominirao Hamza Čataković, koji je za FK Sarajevo upisao hat-trick. Pored njega su pogađali Nemanja Anđušić i Eldar Mehmedović, a počasni pogodak za FK Tuzla City Mirzad Mehanović.

Sarajevo je došlo u vodstvo u 18. minuti sustreta golom Čatakovića na asistenciju Kyeremeha, a 44. minuti Čataković je povisio rezultat na 2:0 na asistenciju Radovića. Čataković postigao hattrick u 60. minuti susreta, a Anđušić u 74. minuti za 4:1, za konačnih 5:1 postigao je Eldar Mehmedović .

Pratite uživo vanrednu sjednicu Vijeća sigurnosti UN-a: Očekuje se obraćanje Schmidta i Cvijanović

Tuzla City postiže gol za 2:1 u 49. minuti, a strijelac je bio Mehanović. I prije ovoga su postigli pogodak, ali je zbog ofsajda poništen.

U narednom kolu, 6. aprila, FK Sarajevo dočekuje FK Igman Konjic na stadionu Koševo, a FK Tuzla City ide na gostovanje u FK Posušje na stadionu Mokri dolac.

Poslije ove utakmice FK Sarajevo se nalazi na 5. mjestu sa 37 osvojenih bodova, a Tuzla City na 10. mjestu sa 23 osvojena boda.