Predsjednik FK Sarajevo o statusu Feđe Dudića: "Nije došao da nas vodi pet utakmica"

3

Fudbaleri Sarajeva su za vikend svojim navijačima priredili neugodno iznenađenje.

Bordo momke je u potpunosti nadigrao tim Igmana koji je slavio rezultatom 2:0, a golove su postigli Hrelja u prvom i Jakupović u drugom poluvremenu.

O tome koliko je Sarajevo pružilo lošu partiju svjedoči i činjenica da su prvi udarac u okvir gola Sarajlije uputile tek u 62. minuti i pored toga što su dobrim dijelom meča imali igrača više.

Akcija Black Tie 2: Elmedin Konaković reagirao na informaciju da je 20 osoba pušteno na slobodu

Nezadovoljni navijači tima sa Koševa nisu štedjeli igrače, ali ni trenera Feđu Dudića. Neki od njih su čak tražili i ostavku šefa struke bordo tima od koje, barem za sada, neće biti ništa.

Novi poraz Bordo tima: Novajlija u društvu najboljih savladao Sarajevo

To iz Sjedinjenih Američkih Država jasno poručuje Ismir Mirvić, predsjednik višestrukog prvaka BiH.

U saopštenju je izrazio punu podršku šefu stručnog štaba:

"Poštovani simpatizeri i navijači FK Sarajevo, dragi novinari, FK Sarajevo želi da informiše javnost da šef stručnog štaba Feđa Dudić ima našu punu podršku. On nije došao kao trener koji će Sarajevo voditi pet utakmica, zajedno smo dogovorili i ušli u proces koji će trajati sve do konačnog uspjeha. Kao što tri pobjede nismo dočekali euforično, tako nas ni dva poraza neće baciti u očaj. Ušli smo u takmičenje gdje se podrazumijevaju pobjede i porazi koji često zavise od puno faktora.

FK Sarajevo je veliki klub sa tradicijom i mi smo toga svjesni. Naravno, sve što je bilo na terenu, ali i izvan njega biće analizirano i ispravljeno. Možda je dobro što su se porazi desili na početku sezone, jer imamo dovoljno prostora i vremena da reagujemo.

Biti srcem vezan u tome leži snaga! Predsjednik kluba, Ismir Mirvić".