Novi poraz Bordo tima: Novajlija u društvu najboljih savladao Sarajevo

3
A. Ka.

Fudbaleri Sarajeva izgleda da se još uvijek nisu oporavili od blamaže u prošlom kolu kada su do nogu potučeni od ekipe Tuzla City (1:5).

U okviru 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Bordo tim je ponovo razočarao armiju svojih navijača te su na stadionu MGM Arena u Doboju kod Kaknja poraženi od novajlije u društvu najboljih Igmana iz Konjica. Bilo je razočaravajućih 2:0.

U prvih dvadesetak minuta na terenu se nije imalo praktično šta vidjeti. Sarajevo je bilo bezidejno, a domaći također nisu bili opasni.

Bećirović i Komšić u New Yorku: Pozivamo članice UN-a da zaštite istinu o genocidu u Srebrenici

FK Tuzla City osramotio Sarajevo na Bilinom Polju

U 26. minuti dosuđen je penal za Igman, nakon što je Musa faulirao Ramića. Hrelja je tek iz drugog pokušaja bio precizan, jer mu je prvi šut odbranio Šahinović.

Hrelja je na taj način postigao historijski pogodak ekipe iz Konjica u najvišem rangu.

Sarajevo je potom zaigralo nešto bolje, dok su se domaći opredjelili za kontra napade. Rezultat se nije mijenjao do kraja prvog dijela.

Feđa Dudić na poluvremenu ide na sve ili ništa te pravi trostruku izmjenu. Umjesto Drobarova, Suljića i Džafića u igru ulaze Kapić, Kobiljar i Mulahusejnović.

Međutim, opet se raduju domaćini. U 54. minuti Jakupović je pogodio nakon kornera koji je izveo Bodul.

Sarajevu nije pomogla ni činjenica da su domaći u 55. minuti ostali s igračem manje, nakon isključenja Bodula. Istina, Bordo tim je imao nekoliko šansi, ali su one otišle u nepovrat.

Treba reći da propisno ispromašivao Mulahusejnović te da je u sudijskoj nadokandi isključen i Blagojević.