FK Tuzla City osramotio Sarajevo na Bilinom Polju

3

Fudbaleri Tuzla Cityja pregazili su danas na Bilinom Polju Sarajevo s 5:1 u zaostalom meču 1. kola Premijer lige BiH.

Bila je ovo prva utakmica za FK Sarajevo na zamjenskom domaćem terenu, pošto se Koševo renovira, a izabranici Feđe Dudića se nisu dobro proveli.

Povratak Čapljixa: Ponovo dominira područjem oko Miljacke u centru Sarajeva

Tuzla je povela već u 9. minuti. Nakon ubačaja Nukića Mehidić je zatresao mrežu bordo tima.

Samo tri minute kasnije Coulibaly je imao novu veliku šansu za goste, ali Musa spašava Sarajevo. Coulibaly je bio u prilici i u 35. minuti, ali šutira pored gola.

Nakon Željezničara i Sarajevo dovelo fudbalera iz Afrike

U 41. minuti Tuzlaci dobijaju penal, a siguran s 11 metara je Mišić za 2:0.

Feđa Dudić je na poluvremenu izvršio čak četiri izmjene. U igru je ubacio Čatakovića, Ikića, Kobiljara i Ahmetovića, a samo nekoliko sekundi nakon starta drugog dijela gosti dolaze do 3:0. Pogodio je ovog puta Coulibaly.

Tu nije bio kraj traumama za Sarajevo jer je u 83. minuti vlastitu mrežu zatresao Đukanović za 0:4. Do kraja meča mrežu 'domaćina' zatresao je Smajlagić za 0:5.

Počasni gol za bordo tim dao je Čataković.

Tuzla je došla do prve pobjede u sezoni kojom skače na 5. poziciju, dok Sarajevo ostaje drugo s omjerom od tri pobjede i jednog poraza.