Pjanić već u drugoj minuti zamalo do gola: Sjajan šut, ali...

U okviru četvrtog kola Lige prvaka večeras su se na Juventus Stadiumu u Rimu sastale ekipe Juventusa i Lyona.

Još od prve minute za domaću ekipu zaigrao je i bh. reprezentativac, Miralem Pjanić, koji u zadnje vrijeme sve češće dobija povjerenje trenera i sve češće je asistent i strijelac u utakmicama Juventusa.

Već u drugoj minuti bh. reprezentativac je imao priliku da dovede svoju ekipu u prednost, ali samo pola koraka bio je ispred odbrane Lyona zbog čega je uskoro i pomoćni sudac podigao zastavicu i označio off-side.

Ipak, Miralem je uputio zaista lijep šut na gol Lyona, pokazavši da je jedna dosta dobra utakmica pred njim.

U međuvremenu odbrana Lyona uspjela je da napravi kiks već u 13. minuti, kada su pred svojim golom srušili jednog od protivničkih igrača, nakon čega je Bjorn Kuipers dosudio najstrožiju kaznu. Potom je Higuain bio siguran sa bijele tačke, te Juventus od 13. minute vodi protiv Lyona rezultatom 1:0.