One Man Show u Londonu: Karim Benzema potopio prvaka Europe!

0

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka Chelsea u gostima sa 3:1, a briljirao je ponovo nevjerovatni Karim Benzema.

Nakon što je u osmini finala uništio PSG u revanšu na Santiago Bernabeu, isto je učinio večeras na Stamford Bridgeu s aktuelnim šampionom Europe.

Benzema prvi gol postiže u 21. minuti. Nakon brze akcije Madrriđana, lopta dolazi vo Viniciusa koji je ubacuje u šesnaesterac, a Benzema s nekih 12-13 metara glavom pogađa rašlje gola Mendyja.

Argeta već nekoliko godina drži titulu mesne i riblje paštete broj 1 u Evropi

Svega tri minute kasnije, bil oje 0:2. Luka Modrić fantastično ubacuje, a Benzema još bolje glavom pogađa suprotni ugao gola domaćih.

Pred kraj prvog poluvremena, u 40. minuti, Nijemac Kai Havertz nastavlja s dobrim partijama ove sezone i vraća Chelsea u život.

Svega dvije minute kasnije Benzema je imao priliku kompletirati hat-trick, ali je promašio stopostotnu priliku.

Ono što mu nije pošlo za rukom u 42. uspio je i 46. minuti. Benzema na otvaranju drugog dijela koristi nevjerovatnu grešku golmana domaćih Mendyja i kompletira hat-trick.

Do kraja meča imao je Chelsea par solidnih pokušaja, ali raspoložen na golu Reala bioi je Thibaut Courtois.

Revanš se igra za šest dana u Madridu, ali čini se da je Real jednom nogom u polufinalu.

U drugom večerašnjem meču prvorazrednu senzaciju na El Madrigalu napravio je Villarreal koji je pobijedio Bayern Minhen sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Danjuma u 8. minuti.