Real dobio tri penala protiv Celte, Benzema iskoristio dva za pobjedu

0

Real Madrid je pobijedio Celtu Vigo na gostovanju u 30. kolu španske La Lige (1:2), a po ko zna koji put ključnu ulogu odigrao je sjajni Francuz Karim Benzema.

U prvom poluvremenu bilo je nekih prilika na obje strane, a u 19. minuti dosuđen je penal za Real Madrid. Siguran sa bijele tačke bio je Benzema. Nakon osam minuta igre u drugom dijeli Nolito je zatresao mrežu Madriđana i poravnao je na 1:1.

Joseph Aidoo je imao veliku priliku za Celtu u 63. minutu, a samo minutu poslije dosuđen je novi penal za Real. Ponovo je loptu uzeo Benzema, ali Matias Dituro je ovaj put zaustavio udarac francuskog napadača.

SAD uveo sankcije saradniku izraelskog ministra i dvama entitetima zbog nasilja na Zapadnoj obali

Pablo Gonzalez Fuertes je već u 68. minuti ponovo pokazao na bijelu tačku. Benzema je samouvjereno još jednom uzeo loptu i pogodio za 1:2.

Bio mu je to 34. pogodak ove sezone, što je njegov lični rekord od kada je u Kraljevskom klubu. Ranije je najviše golova postigao u sezoni 2011/12 (32).

Do kraja susreta nije bilo mnogo uzbuđenja i rezultat se nije mijenjao, piše SC Sport.