Odlična uvertira pred derbi: Željo slavio protiv Radnika sa 3:1

0
E. M.

U okviru subotnjeg programa 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipa Željezničara slavila je protiv Radnika iz Bijeljine sa 3:1.

Nakon što je Sarajevo jučer sa visokih 5:1 pobijedilo Mladost steklo je sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Željezničar.

Zbog toga su igrači tima s Grbavice večeras imali imperativ pobjede kako bi smanjili zaostatak na četiri boda pred derbi.

U tome su i uspjeli, no nije sve krenulo kako treba za ekipu Amara Osima.

Gosti su prvi stigli do pogotka.

Strijelac za tim iz Bijeljine u 15. minuti meča bio je Vušurović.

Nakon šoka, domaćini su zaigrali bolje. U 16. minuti Ermin Zec nije iskoristio sjajnu priliku za izjednačenje. On je sa pet metara šutirao preko gola.

Ekipa Radnika - undefined

Ipak, u 34. minuti Semir Štilić je u tome uspio. On je iz okreta šutirao, a lopta je golmanu gostiju prošla kroz ruke.

Najljepši trenutak meča desio se u 45. minuti. Nakon kornera i odbijene lopte Ivan Milićević je natrčao na loptu i fantastičnim udarcem sa 25 metara zdoveo Željo u prednost od 2:1.

Plavi su kontrolirali igru u nastavku utakmic.

Drugo poluvrijeme nije donijelo veće šanse za oba tima, ipak su domaćini bili nešto konkretniji.

Pred kraj susreta dali su i treći gol. Strijelac u 91. minuti bio je Ivan Lendrić.

U ranije odigranim duelima danas, Zrinjski je slavio protiv Veleža u gradskom derbiju u Mostaru sa 3:1.

Tuzla City je pobijedila Krupu sa 1:0, a istim rezultatom je Široki Brijeg trijumfovao protiv Olimpika.