Nogometni spektakl na Wembleyu: Engleska sa 1:0 nadigrala Hrvatsku

3

Engleska je sa 1:0 nadigrala Hrvatsku u prvom susretu Grupe D na Europskom prvenstvu.

Gordi Albion je slavio golom Sterlinga u 57. minuti i tako sa tri boda krenuli u lov na titulu.

Prije meča Englezi su bili blagi favoriti i na meču su to opravdali.

Krenimo redom...

Bez obzira na bolje prilike domaćina na odmor se otišlo bez pogodaka.

Izdvajamo stativu Engleske u šestoj minuti. Foden se našao u prilici i s vrha kaznenog prostora je uzdrmao stativu.

Gordi Albion se nametnuo u prvih 15 minuta i potpuno su kontrolirali susret, s nešto manje od 70 posto posjeda lopte u nogama.

Prvi napad Hrvatska je imala u 27. minuti. Vrsaljko je probio preko boka i ubacio za Perišića koji je također neprecizan.

Detalj sa utakmice Engleska - Hrvatska - undefined

U 42. minuti Ćaleta-Car je na rubu kaznenog prostora igrao rukom za žuti karton.

Slobodni udarac za Englesku je izveo Trippier, ali je loše šutirao i pogodio Perišića u "živom zidu".

U 47. minuti sudija je svirao ofsajd za Hrvatsku, iako nam se činilo da Perišić nije bio najbliži golu Engleza.

Tri minute kasnije (50. minuta) Rebić zamalo da nije iskoristio nesporazum Trippiera i Pickforda. No, napadač Vatrenih je zakasnio na loptu.

I kada se činilo da su naši susjedi uspostavili kontrolu igre i smirili Engleze - Gordi Albion je poveo.

Sterling je bio strijelac. Philips je našao Sterlinga u praznom prostoru ispred golmana Hrvatske i kada se našao oči u oči sa Livakovićem, uspio uputio neodbranjiv udarac za 1:0.

Portali zbog autorskih prava ne mogu prikazivati golove, a pogodak Stearlinga možete vidjeti na OVOM linku.

Nakon toga Englezi su imali još jednu sjajnu priliku. Četiri minuta nakon gola Mount je ubacio, a Kane na drugoj stativi nije uspio završiti akciju. Livaković je sjajno odbranio.

Do kraja susreta bilježimo dvije velike prilike Hrvatske. Prva u 65. minuti kada je pucao Kovačić, čiji je udarac završio u bloku.Kasnije je nakon kornera Modrića šutirao Brozović, ali loše preko gola.

U ovoj grupi sutra (ponedjeljak) od 15 sati igraju još Škotska i Češka.

Hrvatska naredni susret igra u petak u 18 sati protiv Češke, a Engleska od 21 sat isti dan ide po nove bodove protiv Škota.