Noć za zaborav Rome i Edina Džeke: Promašen penal i poraz

0

Fudbaleri Sampdorije slavili su protiv Rome rezultatom 2:0 u utakmici 34. kola Serije A, a svoju noć nije imao bosanskohercegovački reprezentativac, Edin Džeko.

U prvom dijelu nešto bolje je krenula Roma, zaprijetila u par navrata, no Sampdoria se izborila za egal i onda u finišu prvog dijela povela preko Adriena Silve, javlja SportCentar.

Kada je Roma krenula znatno ofanzivnije, stigao je i drugi gol domaćina u 66. minuti preko Jakuba Jankta.

Igrao se 68. minut kada smo vidjeli zanimljivu odluku sudije, a onda i poništenu asistenciju bh. fudbaleru.

U pitanju je sporna odluka glavnog sudije, pošto je procijenio da igrač Sampdorije, koji je dirao loptu, nije ostvario posjed nad njom, iako je Džeko oduzeo i asistirao. Gol je poništen.

Nedugo nakon toga, bh. reprezentativac je šutirao i penal, ali mu je Emil Audero odbranio.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, pa je Sampdoria ostvarila tri boda u vrlo teškoj i zanimljivoj utakmici.