Ništa bez Dijamanta: Edin Džeko s klupe odgledao katastrofu Fenerbahcea

0

Fenerbahce je večeras, 27. februara, doživio šokantan poraz od Ankaragücüa (3:0) te je tako ispao iz borbe za trofej u Kupu Turske.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko nije dobio minute u ovom meču, te je s klupe odgledao istinsku katastrofu svog tima.

Sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu, kada su za Ankaragücü golove postigli Olimpiu Moruțan (10. minuta) i Anastasios Chatzigiovanis (33. minuta).

Udes u Sarajevu: Povrijeđene dvije osobe

Katastrofu Fenera je potvrdio Garry Rodrigues u 86. minuti. Tako će Ankaragücü igrati za finale Kupa protiv pobjednika duela Besiktasa i Konyaspora.

Naredni meč će Fenerbahce i Edin Džeko igrati u subotu, 2. marta, u turskoj ligi. Protivnik će biti ekipa Hatayspora.