Džeki poništen gol, Fenerbahce slavio u šestoj minuti sudijske nadoknade

0

Fudbaleri Fenerbahcea uspjeli su doći do važne pobjede u borbi za titulu prvaka Turske.

Večeras su u susretu 27. kola Super lige savladali Kasimpasu rezultatom 2:1 i to nakon preokreta.

Na samom kraju prvog poluvremena bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (37) zabio je gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Anketa | Kompanija Ryanair preuzela dominaciju u regiji

Ispostavilo se poslije pregledanog snimka da je presudilo svega nekoliko centimetara, odnosno da je Dijamantova kopačka bila iza linije.

Gosti su prvi došli do gola u 58. minuti golom Jacksona Poroza.

Izjednačenje domaćem timu donio je Mert Hakan Yandas u 64. minuti.

Fenerbahceu je u šestoj minuti nadoknade dosuđen penal, koji nije uspio realizovati Michy Batshuayi, ali se belgijski napadač našao na pravom mjestu i pogodio za pobjedu.

Upravo je Batshuayi zamijenio Džeku na terenu u 77. minuti,

Dijamant je tako ostao na učinku od 18 golova u prvenstvu, a ukupno 23 ove sezone.

Rade Krunić (30) je igrao do 60. minute kod domaćina, dok je kod gostiju Haris Hajradinović (29) zamijenjen u 85. minuti.

Fenerbahce se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto i ima bod više od drugoplasiranog Galatasarayja, koji ima utakmicu manje.