Nigerija razbila argentinske zvijezde u Krasnodaru

Fudbalska reprezentacija Nigerije slavila je protiv Argentine u prijateljskom susretu odigranom u ruskom Krasnodaru rezultatom 4:2.

Argentina je bila bolja u prvom dijelu susreta. Poveli su Sampaolijevi izabranici u 27. minuti, a mrežu Akpeyia zatresao je Banega. Devet minuta kasnije bilo je 2:0, a svoj 36. pogodak u dresu reprezentacije postigao je Aguero. Samo su Messi (61) i Batistuta (54) postigli više golova za Gaučose.

Do odlaska na odmor Nigerija je smanjila preko Iheanacha u 44. minuti susreta. Ekipa koju s klupe predvodi Gernot Rohr za samo devet minuta igre u nastavku došla je do preokreta. Prvo je u 52. minut izjednačio Iwobi, da bi dvije minute kasnije Idowu pogodio za 3:2. Konačnih 4:2 postavio je Iwobi golom u 73. minuti susreta.