Neočekivan potez: Guardiola odlučio šta će učiniti ako City bude izbačen iz Premier lige
![Neočekivan potez: Guardiola odlučio šta će učiniti ako City bude izbačen iz Premier lige](https://storage.radiosarajevo.ba/article/530381/871x540/pep-guardiola-manchester-city-januar-2024-epaefe.jpg?v1706130364)
Manchester City je prošle sezone po prvi put u svojoj historiji osvojio trostruku krunu, ali sve to moglo bi pasti u sjenu ako ovaj klub bude izbačen iz Premier lige.
Već neko vrijeme "Građani" se nalaze pod istragom zbog sumnji na kršenje finansijskog fair-playa, a ako se ispostavi da su krivi, aktuelni prvak Engleske i Europe mogao biti biti izbačen u niži rang.
U centru pažnje zbog svega toga našao se i Pep Guardiola koji ima ugovor do ljeta 2025. i brojni se pitaju što će biti s katalonskim trenerom ako City bude tako rigorozno kažnjen.
![Zlatko Dizdarević: Politika protiv historije](https://storage.radiosarajevo.ba/article/579074/300x185/zlatko_dizdarevic_juni2019_FB222.jpg?v1739714766)
Zlatko Dizdarević: Politika protiv historije
Međutim, britanski mediji javljaju da je Guardiola već donio odluku kako god da završi istraga i kakvu god kaznu da dobije City. Naime, on je obećao da će ostati na Etihadu sve do kraja ugovora.
To znači da će u slučaju da City bude igrao u Championshipu sljedeće sezone Guardiola ostati na klupi "Građana", što znači da bi najboljeg trenera svijeta mogli gledati u nižem rangu što bi bilo zapanjujuće.
![Manchester City odredio cijenu za jednu od svojih najvećih zvijezda](https://storage.radiosarajevo.ba/article/530343/300x185/kevin-debruyne-januar-2024-epaefe.jpg?v1706112503)
Manchester City odredio cijenu za jednu od svojih najvećih zvijezda
Guardiolina odluka obradovala je navijače Cityja, ali i pokazala njegovu privrženost klubu s Etihada s kojim je osvojio sve što se osvojiti može.
![Radiosarajevo.ba](https://radiosarajevo.ba/assets/img/rsa-box-logo.png)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.