Na kišnom Koševu: Čataković efektnim golom donio pobjedu Sarajevu

0

Sarajevo je prekinulo crni niz nakon tri uzastopna prvenstvena poraza, na Koševu je kapitulirao Radnik u susretu 29. kola m:tel Premijer lige BiH.

Prvu ozbiljniju šansu na Koševu imalo je Sarajevo u sedmoj minuti, kada je šut Šabanovića sa šest metara iskosa odbranio Muminović.

Uslijedio je period igre u znaku Bijeljinaca. Prvo je Pantelić bio u odličnoj prilici, ali njegov šut je skrenuo Šabanović, a zatim Maksimović imao dovoljno vremena da se namjesti za šut sa 12 metara, ali Dizdarević je to odbranio.

Kako je Amerika sačuvala sjećanje na genocid u Srebrenici

Nikić je u 28. minuti uputio oštar prizemni udarac s ruba šesnaesterca, lopta je prošla tik pored gola bordo tima. Na novim mukama golman Sarajeva bio je u 33. minuti, ali ponovo dobro reagovao kod šuta Pantelića, piše SCSport.

Bordo tim je u 42. minuti imao odličnu priliku, ali Bagarić u gužvi nakon kornera sa tri metra pogađa Muminovića.

Domaćin do vodstva dolazi u zadnjoj minuti poluvremena. Bila je to lijepa akcija, a na asistenciju Suljića dobro je reagovao Čataković i zakucao loptu u mrežu gostiju.

Već na početku drugog dijela meča Čataković je imao šansu udvostručiti prednost, ali je šutirao pored gola.

Uslijedile su dvije dobre prilike za Bagarića, ali napadač bordo tima nije se najbolje snašao u oba navrata.

Čataković je dobro šutirao u 74. minuti, ali ponovo je na visini zadatka bio Muminović. Stopostotnu šansu imao je zatim Hebibović nakon dodavanja Palića, mogao je birati ugao, ali šalje loptu preko gola Bijeljinaca.

Pred kraj meča šansa se ukazala i Ahmetoviću, međutim – opet Muminović. Sigurno je spasio Radnik mnogo težeg poraza…

Tako je ostalo 1:0 za domaćina, koji najavio izlazak iz krize, a Radniku predstoji nastavk grčevite borbe za opstanak.

Sarajevo – Radnik 1:0 (Čataković 45’)

Stadion Asim Ferhatović Hase. Glavni sudija: Dražen Marić (Bijeljina).

SARAJEVO: Dizdarević, Šabanović, Lazić, Mujakić, Pidro, Đokanović, T. Ramić, Kapić (Hebibović), Suljić (I. Ramić), Čataković, Bagarić (Ahmetović).

RADNIK: Muminović, Šubert, Nikić, Sušić, Maksimović, Blagojević, Ristanović, Škrijelj (Vasić), Živković (Vazda), Đorić (Handžić), Pantelić.