Treći vezani poraz za FK Sarajevo: Jovo Lukić presudio bordo timu

0

Fudbaleri Borca pobijedili su Sarajevo u derbi susretu 28. kola Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Banjoj Luci sa 1:0.

Na samom startu meča Borac je bio bolji i prijetio golu Dizdarevića. Prvu veliku šansu Banjalučani su imali preko Jove Lukića u 11. minuti, ali golman Sarajeva sjajno brani.

Ima li dogovora o izmjenama Izbornog zakona?

Nakon toga je došlo do varnica na terenu poslije kojih je sudac Bilbija pokazao tri žuta kartona, dva za goste i jedan za domaćina.

U 31. minuti Sarajevo je imalo veliku priliku, ali Avramovski ne uspijeva pogoditi.

U 33. minuti Borac dolazi do vodstva. Igrači Sarajeva tražili su prekid igre jer je Avramovski ležao na travi, sudac se nije oglašavao, a nakon toga griješi Šećerović jer dodaje loptu do Lukića koji pogađa za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Avramovski je imao stopostotnu šansu za goste iz Sarajeva, ali Ćetković ga zaustavlja.

Na startu nastavka meča Kapić pokušava s jedne, a Cvijanović s druge strane, ali bez promjene rezultata.

U 65. minuti Kapić je imao veliku šansu nakon ubačaja Pidre, ali loše šutira i lopta ide preko gola.

11 minuta kasnije Mersudin Ahmetović je u stopostotnoj prilici, ali Ćetković je zaključao svoj gol.

Do kraja utakmice Borac je prijetio preko Moraitisa, ali rezultat se više nije mijenjao.