Milan razbio Dinamo Zagreb na Maksimiru, Juventus porazom ispao iz Lige prvaka

0

Kompletirano je peto kolo grupne faze Lige prvaka u grupama E, F, G i H, a Milan je na Maksimiru deklasirao Dinamo Zagreb savladavši ga s velikih 4:0.

Stigli su Rossoneri tako do jako važne pobjede koja im daje velike šanse da na kraju završe kao drugi u grupi i plasiraju se u osminu finala.

Mrežu Modrih večeras je načeo Gabbia u 39. minuti, a onda u drugom poluvremenu pogađaju i Leao i Giroud, da bi sudbinu Dinama autogolom zapečatio Ljubičić.

Saobraćajna nesreća na Stupu: Prevrnuo se automobil, policija i Hitna pomoć na terenu

Chelsea pobjedom nad Red Bull Salzburgom osigurao nokaut fazu Lige prvaka, Amaru Dediću 90 minuta

Rade Krunić je priliku za igru dobio od 52. minute, kada je na teren ušao umjesto De Ketelaerea, a Milan je sada na drugom mjestu grupe sa 7 bodova.

Chelsea je lider sa 10, Milan ima sedam, a bod manje ima trećeplasirani RB Salzburg. Dinamo je posljednji sa 4.

Od Lige prvaka se oprašta Juventus, koji je večeras poražen od Benfice sa 4:3 u Portugalu, dok je PSG u meču iste grupe demolirao nemoćni Maccabi iz Haife sa 7:2.

Messi i Mbappe su postigli po dva gola, po jedan su dali Neymar i Soler, dok je jednom svoju mrežu tresao Goldberg.

Juve je gubio sa 4:1 od Benfice, a onda je u tri minuta postigao dva gola i u finišu se vratio u meč preko Milika i McKennieja. Prethodno je strijelac za Staru damu bio Moise Kean, a za Benficu su pogađali Antonio Silva, Joao Mario i dva puta Rafa Silva.

Benfica je tako osigurala drugo mjesto, a PSG je prvi. Oba tima imaju po 11 bodova, Juve i Maccabi su na po 3.

Poraz je doživio Real Madrid, od kojeg je na domaćem terenu s 3:2 bio bolji RB Leipzig. U vodstvo je njemački tim doveo Gvardiol, da bi prednost duplirao Nkunku.

Preko Viniciusa se u 44. minuti Real vraća u igru, ali u nastavku pobjedu domaćih ovjerava Werner. Rodrygo je u posljednjim trenucima s penala samo mogao ublažiti poraz Kraljeva.

Real je ostao prvi na tabeli i siguran je učesnik osmine finala, pošto su remizirali Shakhtar i Celtic (1:1). RB Leipzig je drugi s bodom manje od Reala.

U utakmici Dortmunda i Manchester Cityja nismo vidjeli golove, piše SC Sport.