Mašina Erling Haaland upaljena od prvog kola: Norvežanin razoružao West Ham

1

Manchester City je kao gost savladao West Ham United sa 0:2 u 1. kolu Premiershipa, a briljirala je nova zvijezda Građana Erling Haaland.

Otvaranju nove sezone Premier lige nije ponudilo ništa novo. Manchester City je nastavio svoju dominaciju. Erling Hallanad se pokazao kao veliko pojačanje jer je u svom debitantskom meču u Premier ligi postigao dva gola.

Šok za Manchester United na otvaranju Premiershipa: Brighton odnio bodove s Old Trafforda

Objavljena prognoza za 1. i 2. maj. Evo kakvo nas vrijeme očekuje za majske praznike

Areol je u kaznenom prostoru u 35. minuti srušio jednog od igrača Manchester Cityja, sudija Michael Oliver je dosudio penal. Loptu je uzeo Erling Haaland i pogodio za 0:1.

City je bio bolja ekipa i u nastavku utakmice i kreirali su mnogo šansu.

U 64. minuti je sjajnu loptu De Bruynea iskoristio ponovo Haaland koji je šutirao u donji desni ugao i tako povisio prednost Građana na 0:2, što je bio konačni rezultat utakmice, piše SC Sport.