Manchester deklasirao Fenerbahce, Medunjanin asistirao za gol

EPA / Paul Pogba, Juan Mata i Matteo Darmian nakon postignutog gola
Fudbaleri Manchester Uniteda savladali su turski Fenerbahce rezultatom 4:1 u okviru grupe A Evropske lige.

Tim Josea Mourinha u 31. minuti u vodstvo je doveo najskuplji igrač na svijetu Francuz Paul Pogba iz penala, a njegov sunarodnjak Anthony Martial je također s bijele tačke tri minute poslije povisio rezultat na 2:0.

Za 3:0 je pogodio ponovo Pogba u finišu prvog poluvremena, koji je postigao lijep gol s ruba šesnaesterca. To je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Jesse Lingard je u 48. minuti sjajnim udarcem povisio na 4:0. Konačan rezultat na utakmici u Manchesteru za 4:1 je postavio holandski fudbaler Robin van Persie.

U grupi D sastali su se AZ Alkmaar i Maccabi Tel Aviv a za izraelski klub asistenciju je upisao bh. reprezentativac Haris Medunjanin.

Za Genk je protiv Athletic Bilbaoa nastupio Tino Sven-Sušić.

Kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko, koji nastupa za Romu u 82. minuti zamijenio je Juana Iturbea.