Liverpool pregazio West Ham i fantastično otvorio novu sezonu

Liverpool je fantastično otvorio novu sezonu Premiershipa. Izabranici Jurgena Kloppa slavili su na svom Anfieldu protiv londonskog West Hama rezultatom 4:0.

Igrao se 19. minut susreta kada je nakon asistencije Robertsona mrežu Čekićara pogodio Mohamed Salah. U drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena bilo je 2:0 za Redse. Ovaj put mrežu ekipe iz Londona zatresao je Mane nakon asistencije Milnera.

U osmoj minuti drugog poluvremena Sadio Mane je nakon asistencije Firmina postigao svoj drugi gol u sezoni. Konačnih 4:0 postavio je Sturridge u 88. minuti susreta.

U drugom susretu na St. Mary'su u Southamptonu Sveci su remizirali s Burnleyem. Golova nije bilo.

U 17 sati u prvom derbiju sezone snage će na Emiratesu odmjeriti Arsenal i Manchester City.