Liga prvaka: Na dvije utakmice palo 10 golova, spektakl u Madridu i Londonu

1

U Madridu i Londonu večeras su odigrane prve dvije četvrtfinale utakmice Lige prvaka.

Real Madrid i Manchester City su u spektakularnom meču na Santiago Bernabeuu odigrali 3:3.

Gosti su prvi poveli u 2. minuti, kada je Bernardo Silva lukavim potezom iz slobodnog udarca prevario kompletnu odbranu domaćina i smjestio loptu iza leđa Andriyja Lunina.

Europski velikani u utrci za perspektivnog napadača: Arsenal, Milan i Juventus glavni kandidati

Domaći tim je do poravnanja došao u 12. minuti. Eduardo Camavinga je šutirao, a lopta na putu ka golu pogodila Rubena Diasa i prevarila Stefana Ortegu.

Dvije minute kasnije bilo je 2:1 za Real, nakon što je poslije odličnog kotranapada pogodio Rodrygo.

Real Madrid - Manchester City

Iako je Real bio bolji, City je došao do poravnanja u 66. minuti golom Phila Fodena.

Potpuni preokret uslijedio je u 71. minuti, kada je za 2:3 sjajno pogodio Joško Gvardiol.

Ipak, Madriđani su se spasili u 79. minuti fantastičnim golom Fedea Valverdea.

Uzbudljivo je bilo i na Emiratesu, gdje su Arsenal i Bayern Munchen odigrali 2:2.

Poveli su domaći golom Bukaya Sake u 12. minuti, da bi već u 18. poravnanje gostima donio Serge Gnabry.

U 32. minuti gostima je dosuđen penal, koji je u gol pretvorio Harry Kane.