Liga prvaka: Borussija uspjela savladati PSV, Atletico nakon penala slavio prolaz u četvrtfinale

0

Revanš utakmice osmine finala Lige prvaka odigrane su večeras, 13. marta, u kojima su prolaz slavile ekipe Atletico Madrida i Borussije Dortmund.

Borussija Dortmund je na Signal Iduna Parku slavila sigurnu pobjedu protiv nizozemskog PSV-a (2:0) te se tako plasirala u nastavak takmičenja.

Njemačka ekipa je na gostovanju PSV-u uspjela proći neporaženo (1:1) i tako je iz dvomeča slavila ukupnim rezultatom 3:1.

Srbijanski analitičar o Konakoviću: Taj nespretni centar dao je legitimitet Vučiću

Strijelci za ekipu iz Dortmunda su bili Sancho (treća minuta) i Reus (95. minuta).

Ekipe Aletico Madrida i Intera su u Španiji su izvodili penale za prolaz u nastavak takmičenja, a rezultat u prvih 90. minuta glasio je 2:1 - prva utakmica (0:1).

Full time after 90 minutes ⏸️ We're going to extra-time ▶️ Finiscono i 90' regolamentari ⏸️ Si va ai supplementari ▶️ #ForzaInter #UCL #AtleticoMadridInter

Posted by Inter on Wednesday, March 13, 2024

U regularnom dijelu za vodstvo Intera je pogodio Dimarco u 33. minuti, a za Madriđane su zatresli mrežu Griezmann (35. minuta) i Depay (87. minuta).

Produžeci su protekli bez golova, pa je na kraju Atletico Madrid prošao u nastavak takmičenja nakon boljeg izvođenja penala (3:2)