Liga prvaka: Real Madrid se 'provukao', Manchester City lagano prošao u četvrtfinale

0

Večeras, 6. marta, su odigrane dvije utakmice osmine finala Lige prvaka.

Dalje su prošli Real Madrid i Manchester City, a svoje takmičenje su završili RB Leipzig i Kopenhagen.

Manchester City je s lakoćom porazio danskog prvaka, a uspjeli su ponoviti svoj rezultat iz prvog meča - 3:1. Golove za aktuelnog prvaka Europe postigli su Akanji (5. minut), Alvarez (9. minut) te Haaland (sudijska nadoknada prvog poluvremena). Jedini pogodak za goste postigao je Elyounoussi (29. minut). Ukupno je bilo 6:2 za Manchester City.

Potvrđeno za portal Radiosarajevo.ba: I Hrvatska je kosponzor rezolucije o genocidu u Srebrenici

U drugom meču vidjeli smo 'mučenje' Real Madrida protiv gostiju iz Njemačke. Nakon dominacije RB Leipziga u prvom poluvremenu, Real Madrid je proigrao u drugom poluvremenu te prvi postigao pogodak. Strijelac je bio Vinicius Jr u 65. minuti. Ipak, ubrzo je Willi Orban postigao pogodak za 1:1 (68. minut), a tim rezultatom je meč i završen. Ukupno je bilo 2:1 za Real Madrid.

Podsjetimo, svoje karte za četvrtfinale su već dobili Bayern Munchen i PSG.