Liga prvaka: Crvena Zvezda povela, pa doživjela potop protiv Manchester Cityja

3

U susretima prvog kola Lige prvaka za grupe od E do H, vidjeli smo mnoštvo pogodaka, ali bez mnogo iznanađenja.

Na teren je izašao i prvak Europe prethodne sezone Manchester City, koji je na domaćem terenu savladao Crvenu Zvezdu.

Klub iz Srbije je šokirao Etihad pogotkom na kraju prvog poluvremena, a strijelac je bio Osman Bukari. Ipak, u drugom poluvremenu su Građani pokazali zašto su prvaci, a najbolji igrač bio je Julian Alvarez s dva gola. Meč je završen rezultatom 3:1, a posljednji gol za City dao je Rodri.

Naša tema | Počela sezona vjenčanja: Provjerili smo koliko je novca potrebno izdvojiti za vjenčanicu

Golovi su padali posebno u grupi H. Barcelona je s visokih 5:0 porazila Royal Antwerpen, a strijelci su bili Joao Felix (2), Robert Lewandowski i Gavi, dok je autogol postigao Jelle Bataille.

U drugom meču ove grupe, Porto je u gostima rezultatom 1:3 savladao ukrajinski Shakhtar, koji svoje mečeve igra u Hamburgu. Strijelci za Porto su bili Wenderson Galeno (2) i Mehdi Taremi, dok je za Shakthar gol postigao Kelvin Kelsy. Svi pogotci postignuti su u prvom poluvremenu.

Ostali rezultati bili su: Feyenoord - Celtic 2:0, Lazio - Atletico Madrid 1:1, PSG - Borussia Dortmund 2:0. Ranije su odigrana dva meča: Milan - Newcastle 0:0, Young Boys - RB Leipzig 1:3