Kvalifikacije za EURO 2024: Hrvatska savladala Tursku uz maestralnu partiju Matea Kovačića

15

Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Turske odigrale su meč u okviru grupe D kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se održati u Njemačkoj 2024. godine, a rezultat je bio

Hrvatska reprezentacija je ušla u ovaj meč pod pritiskom zbog kiksa na domaćem terenu u prvom kolu. Reprezentacija Velsa je 'otkinula' bod golom u posljednjim minutima susreta na Poljudu.

Protiv Turske nije bilo tih problema. Već u prvom poluvremenu je Hrvatska imala dva gola prednosti. Oba gola postigao je Mateo Kovačić, u 20. minuti i u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Za prvi gol asistenciju je upisao Mario Pašalić

Dr. Hadžiahmetović: Na lokalne izbore u FBiH stranka Naprijed izlazi samostalno

U drugom susretu ove grupe, Vels je pogotkom Kieffera Moorea pobijedio Latviju na domaćem terenu. Gol odluke postigli su u 41. minuti susreta

Vrijedi izdvojiti i veliki kiks bivšeg europskog i svjetskog prvaka Španije. Nakon pobjede nad Norveškom, Crvena furija je ušla u susret sa Škotskom očekivajući da opravda status favorita grupe A.

Veliko srce hrvatskih navijača uoči utakmice: Poruka podrške Turskoj

Međutim, Škoti su iznenadili europsku fudbalsku javnost. S dva gola veznjaka Manchester Uniteda Scotta McTominaya, Škotska je pobijedila favoriziranu Španiju i zauzela prvo mjesto u grupi s dvije pobjede iz dva susreta.

U drugim mečevima noći, Rumunija je porazila Bjelorusiju 2:1, Švicarska je lagano riješila Izrael 3:0, Kosovo i Andora su podijelili bodove rezultatom 1:1, a u utakmici koja je počela ranije, Gruzija i Norveška su remizirali istim rezultatom, 1:1