Borba za Euro 2024: Vels šokirao Hrvatsku u 93. minuti, Španija bolja od Norveške

1

Subota uvečer i dva zanimljiva duela u borbi za plasman na Europsko prvenstvo, koje se 2024. godine igra u Njemačkoj.

Izdvajamo mečeve Hrvatska - Vels i Španija - Norveška.

Hrvatska nije uspjela doći do tri boda protiv Velsa. Osvojili su samo bod pred 33.000 gledatelja na Poljudu, u Splitu.

Doktorica Larisa Čorda: Zašto su emocije jako važne za plodnost

/ Anketa

Koliko će Zmajevi osvojiti bodova u prva dva susreta kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024?
Rezultati

U 28. minuti sjajno je reagirao Andrej Kramarić. Smirio je jedno dugačko dodavanje i potom, okružen čak četvoricom velških nogometaša pronašao put do Wardove mreže... Hrvatska je povela sa 1:0.

U drugom dijelu Vatreni su napadali, tražili put do drugog gola, ali je nedostajalo i sreće.

Izdvajamo u 60. minuti šansu Velsa, kada je James šutirao iz voleja s ruba peterca i - uspio promašiti čitav gol!

Kada se očekivao kraj susreta 1:1. Strijelac je bio Broadhead u 93. minuti.

HRVATSKA - VELS 1:1 (Kramarić 28. - Broadhead 93.)

HRVATSKA (4-3-3): Livaković - Juranović, Šutalo, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić (od 76. Pašalić) - Kramarić (od 76. Vlašić), Livaja (od 53. Musa), Perišić.

VELS (4-4-2): Ward - C. Roberts, Mepham, Rodon, N. Williams - Ampadu, Wilson (od 64. Thomas), Ramsey (od 64. Burns), Morrell - James (od 64. Broadhead), Moore (od 70. Bradshaw).

U drugom susretu koji je također bio zanimljiv u večernjem terminu izdvajamo duel Španije i Norveške. Konačan rezultat bio je 3:0.

Prvi gol postigao je Dani Olmo u 13. minuti.

Dva gola u finišu djelo su Joselua, u 84. i 85. minuti.

U nedjelju je veliki dan za nogomet u Bosni i Hercegovini. Zmajevi su gosti u Slovačkoj.

Sudije sutrašnje utakmice dolaze iz Italije. Glavni sudija je Marco Di Bello, pomagat će mu Giorgio Peretti i Marco Bresmes, dok je četvrti arbitar Giovanni Ayrold. VAR sudije su Marco Guida i Fabio Maresca.

Susret Slovačka - Bosna i Hercegovina se igra u nedjelju na Nacionalnom stadionu u Bratislavi s početkom u 20:45 sati.

Direktan televizijski prijenos je omogućen na kanalu BHT1, a tekstualni prijenos iz Bratislave možete pratiti i na portalu Radiosarajevo.ba.