Kraj u Zenici: BiH - Ukrajina 0:2

2

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice iz Zenice sa stadiona Bilino polje, gdje se u okviru kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. sastaju Bosna i Hercegovina i Ukrajina.

Susret počinje u 20.45 sati.

Susret je za Zmajeve bez rezultatskog značaja, dok Ukrajina mora pobijediti i čekati pozitivne vijesti iz Finske gdje gostuje Francuska.

Izbjegnuta tragedija u Sarajevu: U Ferhadiji se ponovo obrušila fasada

Ovo je pogled na tabelu:

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Zmajevi danas igraju u sastavu koji nikada nije igrao niti jednu reprezentativnu utakmicu, lišeni usliga dva najbolja igrača - Edina Džeke i Miralema Pjanića.

Poraz od Finske (1:3) dobro je poljuljao izabranike Ivayla Peteva. Svašta se posljednjih dana pisalo, od odlaska u kafanu prije duela sa Fincima do neposlušnosti.

Bilo je tu i brisanja vijesti sa zvanične stranice Nogometnog saveza BiH, a više ćemo sigurno znati nakon utakmice.

Sretno, Zmajevi.

93'

Kraj u Zenici - i utakmice i kvalifikacija.

90'

Posljednji minut na Bilinom polju. Igrat će se tri minute nadoknade.

87'

Imali smo sreće - Dovbyk je u slalomu prešao nekoliko igrača i na kraju pucao na prazan gol - spasio je Kovačevićč.

Ostaje 2:0 za goste.

82'

Možemo sumirati kvalifikacije za Mundijal 2022. - ovo su najgore u historiji Bosne i Hercegovine.

Kakva nam je sudbina - osvojili smo svega sedam boda.

Poređena radi -. Andora je osvojila 6, Gruzija 7 koliko i BiH, a Luksemburg - koji je nekada bio "kanta za nabijanje" čak 9.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

80'

GOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL.

Dovbyk je strijelac. Kontra i rutinska realizacija za 2:0 za Ukrajinu.

Šteta, bili smo bliži da dođemo do 1:1, nego Ukrajinci golu.

Na kraju po starom običaju - poraženi završavamo još jedne kvalifikacije.

78'

Panika u redovima Ukrajine.

Naši su ih uzeli, sasvim dovoljno vremena da dođemo do gola.

77'

ŠTETAAAAAAAAAA.

Kakva majstorija Prevljaka. Pucao je makazicama preko sebe, Bushchan krajnjim naporom brani.

Novi korner za BiH.

76'

Francuska je završila posao u Finskoj - vode 2:0.

74'

UHHHHHHHHHHHHHH.

Ovo je bila odlična priklika za Zmajeve. Nakon kornera sa pet metara pucao je Ahmedhodžić, ali je Bushchan bio siguran. Spasio je siguran gol.

74'

Nalić je u igri umjesto Menala, koji je dobio ovacije publike.

Korner za Zmajeve.

73'

Zvižduci s tribina, ali sudiji Lahoru koji svirajući faule za goste "sjecka" igru.

Petev se buni, ukazuje na to.

70'

ŠTETTTTTAAAAAA.

Lijepo su naši kombinirali, lopta je u nekoliko navrata bila oko gola Ukrajine, ali nije bilo završnog udarca.

Cimirot je bio najbliži da ouca, ali bunker je bilo teško probiti. I pored panike blage gostiju,

Ukrajina i dalje vodi 1:0.

68'

Ono što je bitno, Zmajevi nisu pali.

65'

Dok naši pokušavcaju da se vrate u meč .- vijest iz Finske - Francuska vodi 1:0.

Ako bude 1:1 u Finskoj, Finci će u baraž (imaju bolju gol-razliku od Ukrajine).

64'

Prcič i Gojak su izašli, a ušli Cimirot i Krunić.

To su prve izmjene Peteva večeras.

Kod Ukrajinca igru napustio Sobol, a ušao Shaparenko.

Detalji s utakmice Bosna i Hercegovina - Ukrajina - undefined

62'

Zvijezda Manchester Cityja nam je zabio gol. U prvih 60 minuta oduzeo je bezbroj lopti na sredini terena i na kraju je stigao postići gol za 1:0 za Ukrajinu.

Nema zvižduka - iako smo ih očekivali.

58'

GOOOOOLLLLLL.

Zinchenko je zabio gol za vodstvo Ukrajine. Lijepa akcija gostiju i radost gostujučih navijača.

Ukrajina je trenutno u baražu.

57'

Prvi korner za Ukrajinu - u 57. minuti.

Očistili smo loptu.

57'

57'

55'

Ravnopravni smo na terenu. Od potpunog autsajdera prije meča, bez Džeke i Pjanića, naša reprezentacija se za ovih 55 minuta pretvorila u ravnopravnog rivala favoriziranim gostima.

52'

Dobar protok lopte kada Zmajevui idu prema napadu.

I dalje je 0:0, tek čekamo prava uzbuđenja.

I u Finskoj je 0:0, sa ovakvim rezultatima - Francuska je direktno u Kataru, a Finska u baražu.

50'

Vrijeme brzo ide, još čekamo na prvu pravu priliku u nastavku susreta.

U dosašanjih pet minuta nastavka - Ukrajina ima posjed.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Posljednjih 45 minuta u kvalifikacijama za plasman na Svjetsko prvenstvo za Bosnu i Hercegovinu.

Ukrajina se još nada baražu.

HT

U 45. minuti sjajna prilika za BiH.

Nakon kornera pucao je Hadžikadunić.

Demirovićč je zatim naletio, nije lopta završila u golu.

ŠTETAAAAAAA - ostaje 0:0.

45'

Novi korner za BiH - drugi na utakmici.

42'

Sve je izglednije da će nakon 45 minuta biti 0:0.

Petev je izabrao dobru momčad, borbenu koja "gine" za svaku loptu.

Dobro ovo izgleda, mnogo bolje nego protiv Finske.

39'

Ponovo Ukrajinci kreću prema našeg golu. Tempo je dobar, bilo je prilika na obje strane.

Nešto bolje su imnali gosti - ali se mreže nisu tresle.

36'

Demirović je bio bio u dobroj prilici nakon kornera, ali je loše pucao.

Ranije je skočio i upropastio šansu da bolje reagira na prvoj stativi.

35'

Naši igrači su bolji u ovim trenucima.

Prvi korner na utakmici - za BiH.

30'

Pola sata igre - da sumirano 30 minuta - Ukrajinci imaju više loptu u nogama, a Zmajevi dobro kombinuju i orijentirani su na kontru.

Do sada je razultat, što bi Baka Slišković rekao jedne prilike, - realan. 0:0.

27'

ŠTETTTTTTAAAAAAAA.

Demirović je imao lijepu poziciju da bolje puca. Tek je dotaknuo loptu koja je otišla pored gola.

Ostaje 0:0.

25'

Bravooooo, Vasilje.

Sjajna odbrana našeg golmana. Yaremchuk je ponovo pucao.

Vasilj sjajan. I dalje je bez golova.

24'

Selektor Petev je dobro motivirao početnih 11 Zmajeva. Bore se sjajno, lopta ide od noge do noge.

Ukrajinci su opasni, ali još nema velikih prilika.

21'

Luka Menalo je sjajan. Strijelac jedinog gola za BiH protiv Finske, večeras je dobio šansu od prve minute. Zasluženo.

20'

Lijepa akcija Ukrtajinaca, dugo je lopta kružila oko našeg kaznenog prostora.

Na kraju je ubačena u kazneni prostor, gdje je Yaremchuk bio kratak.

Ostaje 0:0.

17'

Zmajevi su rijetko u napadu, ali kada su u posjedu lopte to lijepo izgleda - kombinuje se.

Istina lopta se previše vraća nazad, ali treba imati razumijevanja - ovaj tim prvi put igra zajedno.

15'

Ukrajinci traže penal, Lahor je igrača Ukrajine samo - pogledao

12'

Malo opušteniji tempo igre, gdje nema uzbuđenja.

BH Fanatikosi su u elementu, navijaju od prve minute.

Gostujući navijači izazvali incident - undefined

8'

Druga kontra Zmajeva. Stevanović je prošao desnom stranom, ali je centaršut bio loš.

6'

UHHHHHHH. Imali smo sreće.

Prvi šut prema golu Vasilja i lopta je prošla pored desne stative. Mnogi su vidjeli loptu u golui.

Dobro je - ostaje 0:0.

3'

Glavni sudija je Antonio Lahor. Španjolac - odlični arbitar kojeg ljubitelji nogometa gledaju često u najvažnijim mečevima Lige prvaka.

1'

Počela je utakmica u Zenici.

Prvi sa centra su krenuli Ukrajinci.

20:43

Himna Bosne i Hercegovine je kao i obično otpjevana u stihovima - Jedna si i jedina.

Šlag na kraju - Volim te, Bosno.

20:41

Kako smo i pretpostavili - himna Ukrajine je izviždana.

20:40

Igrači su terenu, uskoro će himne.

Kakva je atmosfera na stadionu - sigurno će se zviždati himni Ukrajine.

20:40

Bosnom behar probeharao, ori se s tribina Bilinog polja.

Ne smijemo ni pomisliti šta bi kakva bi atmosfera bila, da smo dobili Finsku i da bi nam večeras i bod bio dovoljan da izborimo baraž.

20:31

Sada je sve ok, sve se smirilo.

Sve je krenulo nakon što su navijači Ukrajine istakli zastavu koja se nije dopala BH Fanatikosima.

Naši navijači su krenuli prema ogradu gdje su smješteni ukrajinski navijači, ali su specijalci brzo reagirali i vratili ih na početku poziciju.

20:27

Prva svađa među navijačima.

Policija je intervenirala nakon što je naši navijači krenuli prema ukrajinskim.

Sa tribina se čuje - "Malo vas je, malo vas je pič**ce".

20:22

Na stadionu je oko 300 navijača Ukrajine. Smješteni su na Sjevernoj tribini zeničkog stadiona.

Več su počeli navijati.

BH Fanatikosa je došlo u velikoj mjeri, ali je tu transparent  grupacije - Ljuti Krajišnici.

Bravo, ove grupacije ne znaju izdati. Tu su i kada je najteže.

20:20

Na Bilinom polju je svega 3.000 gledalaca. Poraz od Finaca rastjerao je navijače, jer BiH više nema ni teoretskih šansi da se domogne baraža.

Ukrajini treba samo pobjeda i da Francuska odigra minimalno neriješeno u gostima kod Finske.