Konferencijska liga: Željezničar nije uspio u Azerbejdžanu i oprostio se od Europe

0

Nogometaši Željezničara su se oprostili od Europe za ovu sezonu.

Plavi sa Grbavice u četvrtak navečer, 3. augusta, su poraženi u Bakuu od Neftcija PFK sa 0:2 i tako su ostali bez trećeg pretkola Konferencijske UEFA lige.

Nakon obečavajućih 2:2 iz prvog susreta, naš tim nije uspio da u revanšu drugog pretkola ostvari povoljan rezultat i nastavi takmičenje u Europi.

Magična noć muzike i koncert za pamćenje: Rimski filharmoničari očarali sarajevsku publiku

Kontrolisao je Neftci već od prve minute. No, Željo je prvi imao opasan napad. Galić je centrirao za Krpića, ali su Plavi izborili samo dva uvodna kornera.

U 17. minuti se iznenada ukazala šansa za Ovčinu. Mekić je sjajno odigrao, ali šut Ovčine bez većih problema zaustavlja odlični Brkić.

Neftci je iz prve opasnije akcije stiže do vodstva. Igrala se 20. minuta. Galić i Biber su pogriješili, 'pukla' je odbrana Želje, a Saief bez problema matira Muftića. 1:0 za Neftci.

U 29. minuti Yuri Matias ima priliku, pa kasnije i Lebon, ali Cocalić sjajno uklizava i spašava gol Plavih.

Ostalo je 1:0 nakon 45 minuta.

Kraj prvog dijela! 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Thursday, August 3, 2023

U drugom poluvremenu Željezničar je bio bolji na početku. Plavi su napravili pritisak, a u 55. minuti Galić dobro probija po desnoj strani. Međutim, nije uspio dobro ubaciti loptu.

U 60. minuti fenomenalna odbrana Muftića. Drljo je praviio veliku grešku, lopta je došla do Saiefa koji je bio sam ispred golmana Željezničara. Fenomenalno brani mladi čuvar mreže.

Kada smo se nadali golu Željezničara - stigla je kazna. Nakon kornera Yuri Matias je dobro skačio, Muftić obranio za kratko, ali Eddy Israfilov koristi lošu reakciju odbrane Plavih i pored Muftića i Jašarevića zabija za 2:0.

Poslije drugog gola Naftcija pao je ritam igre. Mađarski sudija dijelio je samo kartone (Krpić, Bašić).

Neftci ide dalje, a Željezničar je lijepo zaradio ove sezone na europskoj sceni.

Neftci će igrati u trećem pretkolu protiv boljeg iz duela Bešiktaš - Tirana. Prvi meč je završio 3:1 za turski tim,a nakon 45 minuta 0:0 je u Albaniji.