Uživo iz Azerbejdžana: Dinamo Minsk - FK Željezničar 1:2

0
N. Ž.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice sa stadiona u Bakuu, Azerbejdžan, u okviru prvog pretkola Konferencijske lige, u kojem se sastaju naš tim FK Željezničar i predstavnik Bjelorusije Dinamo Minsk.

Utakmica počinje u 19:00 sati, a igra se pred praznim tribinama zbog sankcija bjeloruskim klubovima u UEFA takmičenjima.

90+5'

KRAJ MEČA! ŽELJEZNIČAR JE PROŠAO U DRUGO PRETKOLO KONFERENCIJSKE LIGE!

90+2'

ŠTETAAAAAA

Mogao je biti završen posao, Amoah se opet našao u šansi. Ipak, šutira pored gola.

90'

Igrat će se još četiri minute. Bašić je napravio još dvije izmjene. Gasal i Haračić su ušli, van igre idu Krpić i Biber.

89'

Dvije jako dobre šanse za Dinamo, ali Mulalić se 'vadi' za to što je skrivio jedanesterac. Željo sve bliži prolasku dalje.

88'

Još samo nekoliko minuta dijeli Plave od velikog uspjeha.

85'

Novi žuti karton za FK Željezičar, ovaj put je karton dobio Biber.

84'

Krpić je znao proslaviti svoj fantastičan pogodak, koji trenutno Želju vodi u drugo pretkolo Konferencijske lige.

Slavlje Sulejmana Krpića nakon drugog gola za Želju
78'

Strijelac je Sulejman Krpić, a golu je prethodila fantastična akcija Plavih!

78'

GOOOOOOOOOOOOOOOL ZA FK ŽELJEZNIČAR!

77'

Nastavlja se veliki pritisak na gol Želje, ali Plavi odolijevaju napadima.

75'

Još 15 minuta nade za obje ekipe da ostvare prolaz. Ako ne bude promjena rezultata, ide se u produžetke.

71'

DOBRO JE!

Nova šansa za Dinamo, ali Mulalić brani odlično. Nakon šanse, Rustemović napušta igru, a ulazi Ovčina.

70'

Nervoza se uvukla u ekipu Želje nakon izjednačenja. Svakako se treba nadati da će se igrači smiriti, i da će Željo doći do drugog pretkola

68'

Ako ovaj rezultat ostane, igrat će se produžeci, s obzirom na to da se više ne aplicira pravilo gola u gostima.

62'

GOL!

Dinamo Minsk je iskoristio udarac s 11 metara. Golman Mulalić je jako loše intervenisao i udario igrača Dinama, a iz penala onda pogađa Sedko. Mulalić je bio blizu, ali rezultat je sada izjednačen.

61'

Penal za Dinamo Minsk!

58'

Šteta za Željezničar, Jašarevićev loš ubačaj je upropastio potencijalno odličnu šansu za Plave.

56'

Željo se malo oslobodio pritiska, sada se najviše igra na sredini, što više odgovara ekipi s Grbavice.

52'

KAKVA ŠANSA!

Amoah je izašao sam pred gol Dinama iz Minska, ali mu je šut odbranjen. Krpić je tražio loptu u sredini, ali je Amoah odlučio sam rješavati situaciju. Šteta...

50'

Pet minuta drugog dijela je proteklo, Dinamo Minsk je imao jednu šansu, ali bez veće opasnosti po gol Mulalića. Nermin Bašić traži ofanzivniji angažman svoje ekipe.

48'

Spor start drugog poluvremena, Dinamo Minsk ima blagu inicijativu.

46'

Drugo poluvrijeme je upravo počelo, Plave 45 minuta dijeli od drugog pretkola Konferencijske lige.

45+2'

Završeno je prvo poluvrijeme, Željo vodi 1:0!

45+1'

Igrat će se još dvije minute, Željo će vjerovatno na pauzu s vodstvom od 1:0. Odlična igra Plavih nagrađena je ovim pogotkom!

45'

Jašarević je ubacio loptu s lijeve strane, a ispred Amoaha je reagovao kapiten Dinama iz Minska Sachivko, ali je srećom poslao loptu u svoju mrežu.

44'

GOOOOOOOOOOOOOOL ZA FK ŽELJEZNIČAR!!!!

42'

Opasnost pred golom Želje srećom završava samo još jednim udarcem iz ugla za Dinamo. Definitivno bolji završetak prvog poluvremena za ekipu iz Bjelorusije.

40'

Prvi udarac iz ugla za Dinamo Minsk i problemi u šesnaestercu Želje. Sve je završilo drugim kornerom, nakon kojeg je fauliran igrač Dinama. Žuti karton, treći na meču za igrače Željezničara, dobio je Amoah.

38'

Još jedan lijep napad Željezničara, ali završava zbog netačnog dodavanja. Ipak, mora se pohvaliti lijepa igra Želje.

36'

Bjelorusima veliki problem stvara Galić, sad je izborio i peti korner na meču za Želju. Nakon ubačaja Mekića, ipak, nije bilo opasnosti po gol Dinama.

34'

Marin Galić igra odličan meč. Sada je izborio treći korner za Želju. Nakon gužve u kaznenom prostoru, Željezničar je izborio i četvrti udarac iz ugla na meču. Par minuta odlične igre ekipe iz Sarajeva.

32'

Nakon malo više od pola sata igre, posjed je 50:50. Oba tima imaju po jedan šut van okvira gola, ali Željo vodi u kornerima 2:1.

30'

Novi žuti karton za igrače Željezničara, ovaj put je sankcionisan Amar Drina.

28'

Rustemović je imao šut prema golu Dinama, ali je lopta otišla visoko iznad prečke. Ipak, ovo pokazuje da su Plavi spremni igrati jako ofanzivno, kao i u prvom meču na Grbavici.

26'

Mnogo kalkulacija oba tima, ali se može reći da inicijativu ima Željezničar. Ipak, igrači Dinama iz Minska povremeno zabrinu Mulalića, mada odbrana Želje igra jako dobru utakmicu.

24'

Nermin Bašić je morao napraviti izmjenu. Edin Cocalić je izašao, a zamijenio ga je Dubačkić.

22'

Cocalić ima problema s povredom. Postoji mogućnost da će kapiten Želje morati van terena, barem se tako može pretpostaviti nakon reakcije timskih doktora.

19'

Prvi korner za Dinamo Minsk, Edin Cocalić je blokirao šut igrača bjeloruskog kluba sa 16 metara. Udarac iz ugla nije doveo do šanse pred golom Mulalića.

17'

Prvi žuti karton na meču. Edin Rustemović je 'požutio' nakon faula na nekih 30 metara od gola Željezničara.

14'

Ono što može radovati navijače Želje je svakako veliki broj tačnih dodavanja i sigurnost u nogama fudbalera ekipe s Grbavice. Jedna lijepa akcija puna takvih dodavanja dovela je do drugog kornera za Plave na meču, ali nije bilo šanse pred golom Bjelorusa.

12'

Riskantna lopta za golmana Želje, ali se Mulalić snašao. Fudbaleri Dinamo Minska prave veliki broj prekršaja, te tako sijeku igru.

10'

Utakmica je dosta spora na početku, obje ekipe mnogo kalkulišu i ne žele da rizikuju da prime rani pogodak.

8'

Posjed lopte je na strani sarajevskog tima, 60:40. Ipak, bez uzbuđenja pred golovima obje ekipe.

6'

Dinamo Minsk uzvraća s par napada, ali odbrana Željezničara je na visini zadatka. Miran početak utakmice, blaga inicijativa Plavih s Grbavice.

4'

Još jedan napad Želje, ali pred Krpićem loptu je uhvatio golman Dinama iz Minska.

2'

Željo u opasnom napadu, ali samo korner. Nije bilo veće opasnosti po gol ekipe iz Bjelorusije.

0'

Utakmica na stadionu u Bakuu je počela, sretno Plavi!

18:45

Treba spomenuti i da je na klupi ostao junak Plavih iz prvog meča, Dženan Haračić. On je za portal Radiosarajevo.ba dao i izjavu o prvoj utakmici, kada su njegova dva kasna gola dovela Želju u dobru situaciju pred revanš.

Dženan Haračić za Radiosarajevo.ba: 'Pravi heroji su navijači'

18:40

Sudije za ovaj meč dolaze iz Slovačke. Glavni arbitar je Michal Ocenaš, a pomoćnici su Peter Bednar i Tomas Vorel. Četvrti sudija je Peter Kralović.

18:35

Izašli su i sastavi za ovaj meč.

Za Želju će igrati: Mulalić (G), Drina, Kosorić (C), Galić, Jašarević, Biber, Rustemović, Mekić, Amoah i Krpić.

Za Dinamo Minsk od prve minute igraju: Lapoukhov (G), Svirepa, Politevich, Sachivko, Orinho, Rylach, Selyava, Bykov, Bakić, Morozov i Bakhar.