Uživo sa stadiona Grbavica: FK Željezničar - Dinamo Minsk 2:2

1
N. Ž.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice sa stadiona Grbavica, na otvaranju kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u kojem se sastaju naš tim FK Željezničar i predstavnik Bjelorusije Dinamo Minsk.

Susret počinje u 21:00 sat. Tribine stadiona Grbavica su ispunjene do posljednjeg mjesta, a navijači nestrpljivo čekaju početak meča.

96'

Kraj na Grbavici, plavi dio Sarajeva slavi Dženana Haračića!

90+1'

GOOOOOOOOOOOOOOL ZA ŽELJEZNIČAR

Opet Dženan Haračić! Nevjerovatan kraj meča za Plave! Grbavica je apsolutno proključala!

90'

Igrat će se još pet minuta na stadionu Grbavica.

87'

Nova šansa i novi ozbiljan napad Želje! Pritisak se nastavlja, Plavi žele izjednačenje u ovom meču. Odmah se pojačala i podrška s tribina.

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ZA ŽELJEZNIČAR!

Strijelac je Dženan Haračić! Fantastičan gol i nada za sarajevske Plave!

83'

Rezervista Amar Drina dobio je žuti karton, drugi na meču za Željezničar, iza Amoaha.

83'

Ne jenjava pjesma navijača Željezničara, iako su i oni svjesni da je ovo vjerovatno posljednja utakmica u Europi na Grbavici ove sezone. Ipak, napadi Plavih se nastavljaju.

79'

Ovo je Cvijet Srebrenice kojeg su istakli najvatreniji navijači Želje, popularni Manijaci, na poluvremenu meča.

Cvijet Srebrenice, Grbavica
77'

KAKVA PRILIKA ZA ŽELJU!

Gasal je proigrao Amoaha, a onda je njegov šut izblokirao defanzivac Dinamo Minska. Golman je već bio van svog gola, ovo je definitivno bila najbolja šansa za Željezničar na meču.

74'

Nova šansa za Želju, ovaj put je u prilici bio Hamza Gasal. Opet, bez veće opasnosti po gol Dinamo Minska.

72'

Kontra gostiju koju je zaustavila odbrana Želje. Na drugoj strani, ipak, ne mogu do ozbiljne prilike.

70'

Napadi Želje se redaju, ali nijedan nije prijetnja golu Dinamo Minska. Sve je manje vremena da dođu do barem jednog pogotka pred svojim navijačima.

66'

Na terenu se ne dešava mnogo. Željo napada, ali bez uspjeha, dok Dinamo Minsk iskusno čuva svoju veliku prednost. Sve se više čini kako je ovo - nemoguća misija.

62'

U igru ulazi Hamza Gasal, a izlazi Andrija Drljo. Nermin Bašić pokušava da razdrma svoju ekipu. S tribina stadiona Grbavica pjesma, bez obzira na rezultat, ne prestaje.

FK Željezničar - Dinamo Minsk

59'

Nastavlja se veliki pritisak Plavih. Opet je tražen penal, ali se Željo mora zadovoljiti udarcem iz ugla.

56'

Još jedna šansa za FK Željezničar, ali Krpić nije stigao do lopte. Lopta je za ekipu iz Bjelorusije, koja čuva rezultat.

54'

KAKVA ŠTETA!

Dobar pokušaj Željezničara da se vrati u meč, ali bez uspjeha. Pokušao je Amoah, nakon što je ukrao loptu, ali sigurna odbrana Dinamo Minska.

51'

GOOOOOL

2:0 za ekipu Dinamo Minska. Strijelac je Morozov. Težak zadatak za Plave s Grbavice. Velika greška odbrane Željezničara, posebno to vrijedi za golmana Mulalića.

48'

Prvi šut Želje u drugom poluvremenu, ali loš pokušaj Mekića. Razlog za kašnjenje bio je tehničke prirode, a ne Cvijet Srebrenice na južnoj tribini stadiona Grbavica.

46'

Drugo poluvrijeme je kasnilo zbog, čini se, razvijanja Cvijeta Srebrenice na južnoj tribini. Glavni sudija je razgovarao sa Samirom Bekrićem, a onda je označio početak drugog poluvremena.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme, Plavi će pokušati da nastave s pritiskom i da dođu do izjednačenja, koje su zaslužili u prvom poluvremenu.

45+2'

Poluvrijeme na Grbavici. Rezultat je 1:0 za Dinamo Minsk.

45+1'

Šansa pred golom Želje, ali se ne snalaze igrači Dinamo Minska. Ipak, Bjelorusi će izvesti korner.

45'

Sudija iz Grčke je meč produžio za dvije minute.

43'

KAKVA PRILIKA ZA ŽELJEZNIČAR!

Sulejman Krpić je pokušao glavom, savladao je golmana, ali je lopta otišla pored gola. Šteta.

40'

GOOOOOOOL

Bakhar je strijelac za Dinamo Minsk. Šteta za sve dobro što su uradili igrači Želje u prvom poluvremenu. Grešku je napravila odbrana ekipe Plavih.

38'

Ubačaj Semira Štilića ipak ne nalazi Krpića. Željezničar je definitivno bolja ekipa na terenu Grbavice, a prate ih vjerni navijači.

Sa utakmice FK Željezničar - Dinamo Minsk
36'

Nesporazum u odbrani Želje nakon kornera Dinamo Minska doveo je do šanse za Bjeloruse, ali je situaciju riješio Cocalić.

34'

NEVJEROVATNA ŠANSA ZA ŽELJEZNIČAR!

Nakon petog kornera za Želju, Amoah je pokušao ali bez veće opasnosti po gol Dinamo Minska. U nastavku akcije, Cocalić je šutirao s tri metra, ali nije uspio da pogodi mrežu Bjelorusa. Amoah je dobio žuti karton zbog prigovora, tražio je penal. Imaju za čime žaliti Plavi, ovo je bila fantastična prilika.

32'

KAKVA ŠANSA ZA ŽELJEZNIČAR!

Nedim Mekić je šutirao nakon ubačaja Drlje, ali je lopta otišla pored gola.

29'

Šansa za Dinamo Minsk. Šutirao je Bakić, ali je lopta otišla daleko iznad gola Mulalića.

28'

Kratak predah za igrače, povrijedili su se po jedan igrač iz obje ekipe. Ipak, obojica će nastaviti meč.

26'

Upravo je završen meč između FK Sarajevo - Torpedo Kutaisi, a rezultat je glasio 2:2.

Više čitajte ovdje:

21'

Prvi korner za Dinamo Minsk, ali odlična reakcija Amoaha, i to dva puta u istoj akciji

19'

Željo nastavlja s pritiskom, ali nakon dodavanja Drlje Krpić još jednom u ofsajd poziciji.

16'

Slobodan udarac za Dinamo Minsk. Ne koristi ga Bakić, sreća za Plave s Grbavice. Mulalić nezadovoljan sa živim zidom, ali bez posljedica za predstavnika naše zemlje.

14'

Predivna akcija nakon prvog kornera FK Željezničara i odmah su izborili drugi udarac iz ugla! Nakon drugog, odmah su izborili i treći, ali nakon ovog kornera, Sulejman Krpić ne koristi šansu.

11'

ŠTETA!

Kakva šansa za FK Željezničar! Odlična kontra i ubačaj za Amoaha, ali se on nije snašao. Željo bolji na početku meča.

10'

Evo kako izgleda stadion Grbavica na ovom meču, fantastična atmosfera!

7'

Prva šansa za goste iz Bjelorusije, ali odlična reakcija odbrane, posebno golmana Mulalića. S tribina stadiona Grbavica se bez prestanka ori pjesma navijača FK Željezničar.

5'

KAKVA ŠANSA!

Andrija Drljo je 'šnjirao' po lijevoj strani, a onda ubacio za Krpića. Nažalost, napadač je bio u ofsajd poziciji

4'

Spor početak utakmice, dok se s tribina ori pjesma navijača Želje, popularnih Manijaka.

0'

Počeo je meč na Grbavici, sretno Plavi!

20:30

Sudije za ovaj meč su: Evangelos Manouchos (glavni), Konstantinos Nikolaidis, Tryfon Petropoulos (asistenti) i Anastasios Papapetrou (četvrti).

20:25

Za Dinamo Minsk će igrati: Lapoukhov, Begunov, Shvetsov, Sachivko, Orinho, Rylach, Selyava, Bykov, Bakhar, Mozorov, Bakić.

20:20

Sastav koji je odabrao Nermin Bašić je: Mulalić, Galić, Kosorić, Cocalić, Jašarević, Mekić, Rustemović, Štilić, Amoah, Drljo, Krpić.