Juve je capo Italije: Higuain riješio derbi, Pjanić povrijeđen, Džeko požutio

/ Foto: ASR1927
U Torinu je odigran derbi 17. kola serije A između Juventusa i Rome, duel dvije najbolje italijanske ekipe.

Duel je bio zanimljiv i bh. ljubiteljima fudbala jer je za Juventus igrao Miralem Pjanić, dok je dres Rome nosio Edin Džeko.

Od samog početka Juventus je zagospodario terenom da bi već u 14. minuti, nakon sjajne solo akcije, Gonzalo Higuain pogodio mrežu za 1:0. Dvije minute kasnije Džeko je dobio žuti karton zbog prigovora.

U 50. minuti igru je zbog povrede napustio Miralem Pjanić koji je još u prvom poluvremenu pretrpio žestok start De Rossija.

Sturaro je mogao riješiti utakmicu 20-ak minuta prije kraja, ali je njegov udarac odbranio Szczesny.

Tek u finišu Roma je krenula u ofanzivu. Buffon je u 76. minuti odbranio udarac Perottija, a tri minute kasnije Džeko i Manolas zakasnili da ubace loptu u mrežu.

Do kraja susreta "stara dama" sačuvala je vodstvo i pobjedu. Tako je Juventus povećao prednost na tabeli na velikih sedam bodova.

Juventus - Roma 1:0

Torino - Juventus Stadium. Gledalaca 41.000. Sudija: Daniele Orsato.  Žuti kartoni: Higuain, Rugani, Sandro (Juventus), De Rossi, Džeko, Gerson, Nainngolan, Rudiger (Roma).

Strijelac: 1:0 Higuain (14)

Juventus: Buffon - Lichtsteiner (Barzagli), Rugani, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Marchisio, Sturaro, Pjanić (Cuadrado) - Mandžukić, Higuain (Dybala). Trener: Massimiliano Allegri

Roma: Szczesny - Rudiger, Manolas, Fazio, Emerson, De Rossi, Strootman - Gerson (Salah), Nainggolan, Perotti - Džeko. Trener: Luciano Spalletti