Građani nastavili potjeru za Unitedom: City slavio protiv Stokea

Fudbaleri Manchester Cityja upisali su pobjedu u drugom kolu engleskog Premiershipa protiv Stoke Cityja rezultatom 4:1.

Gosti su poveli u 27. minuti utakmice. Mike Dean je pokazao na bijelu tačku, a precizan je bio Sergio Aguero. Isti igrač donio je dva gola prednosti Građanima. Omaleni Aguero bio je najviši u šesnaestercu i zatresao mrežu Givena.

Nakon samo četiri minute igre u nastavku susreta Dean je opet pokazao na bijelu tačku. Ovaj put jedanaesterac je dosudio za domaće, a rezultat je smanjio Bojan Krkić. Bilo je to sve od Stokea na ovom susretu. Građani su do kraja postigli još dva gola i slavili rezultatom 4:1. Nakon Aguera, mrežu Stokea dva puta zatresao je i Nolito.

Manchester City nakon dva odigrana kola ima šest bodova dijeli prvo mjesto s gradskim rivalom Unitedom