Golijada u fantastičnom finalu: Real Madrid osmi put postao svjetski šampion

0

Fudbaleri Real Madrida su u nevjerovatnoj utakmici večeras savladali Al Hilal i osvojili Svjetsko klupsko prvenstvo.

Kraljevski tim je slavio u pravoj golijadi, pošto je utakmica završena rezultatom 5:3 u njegovu korist.

Poveo je brzo Real sa 2:0 preko Viniciusa i Valverdea, koji su pogađali u 13. i 18. minuti, ali u nastavku je prvak Azije pokazao zube.

Veliko slavlje u Madridu može početi: Real je prvak Španije

Svjetsko klupsko prvenstvo: Flamengo osvojio treće mjesto nakon preokreta protiv Egipćana

U 26. minuti je smanjio na 2:1, a nije se predavao ni nakon golova Benzeme u 54. i Valverdea u 58. minuti.

Vietto je u 63. minuti pogodio za 4:2, a na 5:2 je povisio Vinicius samo šest minuta poslije.

Ponovo Vietto pogađa u 79. minuti i donekle vraća nadu Al Hilalu, koji u finišu nije imao snage da stigne do još dva gola.

Tako je Real osmi put postao šampion svijeta, piše SC Sport.