Rapsodija Katalonaca u Rijadu: Barcelona deklasirala Real Madrid i osvojila Superkup Španije

0

Fudbaleri Barcelone su večeras u Rijadu (Saudijska Arabija) deklasirali najvećeg rivala.

Savladali su Real Madrid sa ubjedljivih 3:1 u finalu Superkupa Španije, te tako osvojili trofej.

Deklasirala je Barca tako najvećeg rivala u ovoj utakmici, a jedini gol je Real postigao tek u posljednjim sekundama utakmice…

U Zemaljskom muzeju BiH otvorena izložba "Monumental" fotografa Ziyaha Gafića i Tomasa van Hutrivea

Crvena zvezda uložila žalbu na utakmicu s Barcelonom

Inače, to je prvi osvojeni trofej s Barcelonom za Xavija. Naravno, kada govorimo o njegovoj trenerskoj karijeri.

Imao je Real Madrid inicijativu u uvodnom dijelu utakmice, ali je prvu šansu na meču imao Robert Lewandowski. U 13. minuti je njegov jako dobar šut još bolje zaustavio Courtois.

Šest minuta poslije je Real mogao do gola, pošto je imao najbolju šansu na utakmici. Ferland Mendy je centrirao za Karima Benzemu, a on glavom loptu šalje malo pored stative.

Na ulasku u 34. minut Barca znalački koristi jednu situaciju na terenu. Rudiger je morao van igre jer je ista bila prekinuta zbog njegove povrede, a Katalonci baš tada odigravaju lijepu akciju i koriste igrača više.

Pedri pronalazi Lewandowskog, a Poljak je proslijedio loptu za Gavija, tačno tamo gdje je trebao biti Rudiger, koji se u tim trenucima vraćao u igru.

Gavi se namjestio i matirao Courtoisa za 1:0.

Šokirao je taj gol Kraljevski tim, čija je igra izgledala smušeno u finišu poluvremena, pa to koristi Barca i postiže i drugi pogodak.

Ovaj put se Gavi revanširao Poljaku za asistenciju, te ga divno proigrao, a Lewandowskom nije bilo teško da s par metara zakuca loptu u mrežu za 2:0.

Bolja je bila Barcelona i u nastavku utakmice, a tačku na nju stavlja Pedri u 69. minuti, kada pogađa za 3:0. Gavi je opet bio u ulozi asistenta.

Benzema je u sudijskoj nadoknadi, u posljednjim sekundama meča, uspio da postigne utješni gol za Real, piše SC Sport.