FK Sarajevo slavilo u gostima kod Krupe: Šampionski start tima s Koševa

Nogometaši Sarajeva, aktuelni prvaci Bosne i Hercegovine, šampionski su startali u prvom kolu Premijer lige BiH.

Tim s Koševa je sa 2:0 pobijedio na gostovanju FK Krupu, a oba gola su postignuta u drugom poluvremenu.

U prvom poluvremenu gledali smo zanimljivu i otvorenu utakmicu, kojoj su nedostajali samo golovi.

Puleni trenera Vinka Marinovića do vodstva su stigli u 48. minuti.

Mrežu domaćih pogodio je Krste Velkoski nakon ubačaja Tatara s desne strane.

Igra.la se 71. minuta kada je Sarajevo povelo sa 2:0. Sudija Mateo Musa procijenio je da je nakon ubačaja s desne strane i pokušaja Handžića glavom Makitan igrao rukom u kaznenom prostoru i pokazao na penal.

Makitan je isključen, a Tatar je bio siguran za konačnih 2:0.

Do kraja susreta, gosti su imali više od igre, pogodili su i stativu, ali se rezultat nije mijenjao.