FK Sarajevo pobijedio Igman u vrlo dobroj utakmici i upisao drugi vezani trijumf

0

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su Igman iz Konjica na Bilinom polju 3:1 u 16. kolu Premijer lige BiH.

Prvi prijete gosti iz Konjica, ali poklon Avramovskog ne koristi Ramić. Svega dvije minute kasnije Varešanović u prilici za bordo tim, ali pored gola.

Pošaljite nam svoju playlistu i budite gost muzički urednik na Radio Sarajevu!

U 13. minuti Sarajevo je došlo do vodstva. Čataković koristi grešku odbrane Igmana i glavom pogađa za 1:0. U 26. minuti Mahmić u posljednji čas spašava Igman. U prilici je bio Džafić.

Kasnije je i Igman imao nekoliko prilika. Pokušavali su Hrelja i Ramić, ali do izjednačenja su gosti čekali do 42. minute kada pogađa Alagić i to nakon asistencije bivšeg igrača Sarajeva Hebibovića.

Do kraja prvog dijela po jednu priliku na obje strane imali su Suljić i Hrelja, ali ostalo je 1:1.

Igman je nešto bolje otvorio drugi dio i preko Hrelje stvorio prvu priliku, ali na njegov ubačaj kasne saigrači.

Kasnije je susret na kratko bio prekinut zbog bakljade Hordi zla, a samo što se nastavio Sarajevo dolazi do novog vodstva. U 64. minuti Čataković dodaje do Džafića, a ovaj pogađa za 2:1.

Do kraja susreta Igman je pokušavao odnijeti bod iz Zenice, ali nije uspio. Sarajevo je na kraju preko Mustafića ovjerilo trijumf.

Za Sarajevo je ovo druga pobjeda u Premijer ligi poslije odlaska Feđe Dudića kojom je tim s Koševa skočio na petu poziciju jer sada ima 25 osvojenih bodova.

Igman ostaje na 10. poziciji sa devet bodova manje od današnjeg rivala.